کد خبر: 23036 A

کاهش قیمت ین در بازارهای جهانی موجب شد ژاپن در معاملات خود، با روند افزایشی همراه شود در حالی که این کشور در تعطیلات غیر رسمی روز تولد امپراطور به سر می برد و به طور طبیعی با کاهش حجم معاملات رو به رو خواهد شد.

بازارهای آسیایی در نخستین روز معاملاتی هفته، محتاطانه و بدون تغییر به معاملات ادامه دادند.
به گزارش ایلنا، کاهش قیمت ین در بازارهای جهانی موجب شد ژاپن در معاملات خود، با روند افزایشی همراه شود در حالی که این کشور در تعطیلات غیر رسمی روز تولد امپراطور به سر می‌برد و به طور طبیعی با کاهش حجم معاملات رو به رو خواهد شد.

بر اساس این گزارش، در بازار آسیا، افزایش شاخص نیکی به 1.8 درصد رسید، شاخص اس اند پی استرالیا 0.2 درصد مثبت شد، شاخص کره جنوبی افزایش 0.4 درصدی را ثبت کرد و تنها شانگهای چین با افت 0.3 درصدی رو به رو شد.
این در حالی است که، پس از جلسه بدون نتیجه سران اتحادیه اروپا در هفته گذشته، جلسه مجدد رهبران اقتصادی این منطقه در ساعات کاری امروز برقرار خواهد شد، در حالی که رهبران اقتصادی یورو، دیروز طی کنفرانسی تلفنی به موافقتی اولیه در خصوص اهدای وام دوم به یونان رسیدند و بازارها امیدوارند، امروز خبرهای خوشی به یونان برسد و اروپا را با روند صعودی رو به رو کند.
در بازارهای کالایی، قیمت طلا با کاهش 0.08 درصدی به هر اونس 1750 دلار رسید و قیمت نفت سبک آمریکا با افت 0.2 درصدی هر بشکه 88 دلار معامله شد.

شاخص
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر