کد خبر: 2542 A

كمیجانی اولویت‌های دولت برای راه‌اندازی بورس ارز را تشریح كرد:

محدودیت در واردات کالا‌ها، عدم تأثیر گذاری سیاست‌های اقتصاد کلان از ناحیه نوسان درآمدهای نفتی از مهم‌ترین اولویت‌های عملیاتی کردن راه‌اندازی بورس ارز برای ایجاد ثبات در این بورس خواهد بود.

معاون اسبق بانک مرکزی با بیان اینکه راه اندازی بورس ارز، مقدمه‌ای بر اجرای سیاست نرخ ارز  شناور مدیریت شده است، گفت: محدودیت در واردات کالا‌ها، عدم تأثیر گذاری سیاست‌های اقتصاد کلان از ناحیه نوسان درآمدهای نفتی از مهم‌ترین اولویت‌های عملیاتی کردن راه‌اندازی بورس ارز برای ایجاد ثبات در این بورس خواهد بود.

اکبر کمیجانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به تصمیم جدید دولت در مورد راه اندازی  بورس ارز، اظهار داشت: عملیاتی شدن این اقدام به صورت منسجم، می‌تواند اقتصاد کشور را از تبعات نرخ‌های چند گانه ارز که همیشه همراه با رانت و اختلالات قیمتی  بوده، برهاند.

به گفته کمیجانی باید واگذاری‌ها با واقعیت‌های موجود، شتاب بیشتری به خود گرفته و بر همین اساس، کوچک کردن اندازه دولت به عنوان یکی از محورهای اصلی مورد توجه قرار گیرد.

این کار‌شناس اقتصادی اضافه کرد: باید به سرعت سیاست‌ها و خط‌مشی‌های حرکتی دولت مشخص شود و بر اساس آن حرکت کلی سیاست‌های اقتصادی جریان پیدا کند.

وی افزود: مشخص کردن تکالیف سیستم بانکی از لحاظ تامین کسری بودجه‌ دولت و سهمیه‌بندی اعتبارات و تسهیلات، یکی دیگر از اولویت‌های دولت برای ایجاد وضعیت رقابتی در سیستم بانکی و بازار است که باید مورد توجه دولت قرار بگیرد.

محدودیت در واردات کالاها اولویت ها برای راه اندازی بورس ارز عدم تأثیر پذیری بورس ارز از درآمد نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر