کد خبر: 2670 A

رییس کمیسیون صنعت و معدن مجلس خبر داد:

در حوزه ارائه تسهیلات مالی به واحدهای تولیدی 10 درصد صندوق توسعه ملی را که یکی از مصوبات بودجه سال 91 بوده است به این بخش اختصاص داده شده است.

رئیس کمیسیون صنایع ومعادن مجلس گفت: در حوزه ارائه تسهیلات مالی به واحدهای تولیدی 10 درصد صندوق توسعه ملی را که یکی از مصوبات بودجه سال 91 بوده است به این بخش اختصاص داده شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، رضا رحمانی پیش از ظهر سه شنبه درحاشیه اولین سفر اعضای کمیسیون صنایع و معادن درمازندران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ما به دنبال این هستیم تا این مبالغ را بدون بهره در اختیار واحدهای صنعتی قرار دهیم افزود: نکته بسیارمهم وحائزاهمیت این است که هیچگونه اختلاف نظری را با دولت در حمایت از تولید نداریم.

وی یادآور شد: دشمن جمهوری اسلامی ایران تولید واشتغال را به عنوان بیشترین ناحیه برای اسیب زدن کشور ما انتخاب کرده است.

رحمانی با بیان اینکه در این سفر نمایندگان اعضای کمسیون و منطقه و همینطور مدیران در قالب 5 اکیپ از شهرکهای صنعتی استان بازدید کرده اند اظهار داشت: در هفته های آینده جلسه ای برای جمع بندی از دستاوردهای این سفر برگزار خواهیم کرد.

وی با یادآوری این مطلب که مجلس در حوزه قانون گذاری در یکی دوسال اخیر یک فرصت تاریخی در زمینه تولید به وجود آورده است، تصریح کرد: حمایت از تولید ملی در حقیقت با توجه به بحرانهای موجود یک تکلیف شرعی به شمار می رود.

رئیس کمیسیون صنایع ومعادن مجلس اعلام داشت: این کمسیون با همکاری اتاق بازرگانی و مرکز پژوهشهای مجلس آمادگی دارد تا قوانینی را که مزاهم کسب و کار شناخته شده اند و در تولید تسهیل کننده نیستند را مرتفع سازد.

وی در خصوص اینکه 60 تا 65 درصد از اعتبار یک هزار میلیارد تومانی را که شورای ملی کار تصویب کرده است به قطعه سازان اختصاص داده خواهد شد اظهار داشت: صنعت خودرو سازی از صنایع مادر در کشور ما محسوب می شود و باید آن را مورد حمایت قرار داد.

رحمانی در پایان افزود: البته در زمینه تولید باید محیط زیست را بطور جدی در نظر گرفت و صنعت را با رویکرد محیط زیست در کشور ببینیم.

کمیسیون صنایع و معادن مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر