کد خبر: 53425 A

هر برگه امتیاز تسهیلات مسکن همچنان با کاهش یک تا 5 درصدی قیمت روبرو بود و در مرز 540 هزار ریال دادو ستد شد

با خریدو فروش  120میلیون اوراق بهادار در 19551نوبت ارزش معاملات فرابورس به رقم هزارو 31میلیارد ریال رسید.
به گزارش ایلنا، در حالی 120میلیون اوراق بهادار توسط سهامداران خریدو فروش شد که بیشترین حجم معاملات در میان شرکت‌های فرابورسی به مبادله  39.9 میلیون حق تقدم بانک گردشگری تعلق گرفت و پس از آن داد و ستد بیش از 15میلیون سهم بانک دی سبب شد جایگاه دوم از این لحاظ را تصاحب کند.
این در حالی است که صنایع و معادن احیاء سپاهان با معامله 864 سهم کمترین حجم معاملات را به خود اختصاص داد.
از سوی دیگر سبحان دارو با رشد 5 درصدی بیشترین افزایش قیمت را داشت و هرسهم به نرخ 10هزارو 106ریال رسید و پس از آن شرکت های  صنعتی و معدنی شمال شرق شاهرود، مرجان کار، ارتباطات سیار و بانک دی، بیشترین رشد قیمت را از آن خود کردند. در همین حال بیشترین کاهش قیمت به پالایش نفت شیراز، قند چهار محال،قند شیروان قوچان و بجنورد و نفت پاسارگاد تعلق داشت.
براساس این گزارش، در بازار ابزارهای نوین مالی که هر برگه آن به ارزش یک میلیون ریال خرید و فروش می شود، بیشترین حجم معاملات را به ترتیب، سه نماد اجاره مپنا 210هزارو 790 برگه، مشارکت نفت فصلی 100هزار و 60 برگه و اجاره سامان 87هزارو 820 برگه داشتند.
طبق پیام ناظر بازار، نماد معاملاتی شركت های توكاریل، صنایع پتروشیمی دهدشت و سرمایه گذاری اقتصاد نوین با محدودیت دامنه نوسان قیمت تا سقف 50 درصد، معامله شد.
در عین حال هر برگه امتیاز تسهیلات مسکن همچنان با کاهش یک تا 5 درصدی قیمت روبرو بود و در مرز 540 هزار ریال دادو ستد شد.

فرابورس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر