کد خبر: 58584 A

برقراری امنیت پایدار در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات بازار سرمایه، توسعه خدمات نوین مبتنی بر ICT متناسب با نیاز سرمایه‌گذاران و سایر ذی‌ نفعان، توسعه مدیریت داده؛ اطلاعات و دانش در بازار سرمایه، ایجاد و توسعه کانال‌ های دسترسی متنوع ارائه خدمات به ذی‌ نفعان، ارتقاء و بهبود نقش و اثرگذاری و جایگاه ICT بازار سرمایه از جمله اهداف مطرح شده در این برنامه راهبردی هستند.

مدیر فناوری اطلاعات سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: برنامه ها و اقدامات منتج شده از پروژه " تدوین برنامه راهبردی توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات بازار سرمایه"، توسط رئیس سازمان جهت برنامه ریزی و اجرا، ابلاغ شد.

به گزارش ایلنا به نقل از سنا، علی عبدالهی، مدیر فناوری اطلاعات سازمان بورس، در خصوص نتایج این پروژه اظهار داشت: نتایج این پروژه به تفکیک هر یک از ارکان اصلی بازار سرمایه(شرکت بورس اوراق بهادار، شرکت بورس کالای ایران، شرکت فرابورس، شرکت سپرده گذاری مرکزی، شرکت مدیریت فناوری و شرکت اطلاع رسانی) و همچنین شرکت های نرم افزاری فعال در بازار سرمایه ارائه و ابلاغ شده است.

وی افزود: بر اساس چشم انداز ترسیم شده در این برنامه فناوری اطلاعات و ارتباطات، امکان اطلاع رسانی شفاف و به موقع، انجام معامله منصفانه و نظارت اثربخش بر بازار را از طریق کانال‌ های ارتباطی متنوع برای فعالان بازار سرمایه فراهم می‌ نماید.

عبداللهی ادامه داد: برقراری امنیت پایدار در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات بازار سرمایه، توسعه خدمات نوین مبتنی بر ICT متناسب با نیاز سرمایه‌گذاران و سایر ذی‌ نفعان، توسعه مدیریت داده؛ اطلاعات و دانش در بازار سرمایه، ایجاد و توسعه کانال‌ های دسترسی متنوع ارائه خدمات به ذی‌ نفعان، ارتقاء و بهبود نقش و اثرگذاری و جایگاه ICT بازار سرمایه از جمله اهداف مطرح شده در این برنامه راهبردی هستند.

مدیر فناوری اطلاعات سازمان بورس با اشاره به راهکارها، پروژه ها و اقدامات تفکیکی این برنامه خاطرنشان کرد: راهکارها، پروژه ها و اقدامات به تفکیک هر یک از بخش های کسب و کاری اصلی فعالان بازار سرمایه تدوین شده اند به عنوان مثال در حوزه نظارت، یکپارچه سازی؛ چندسطحی نمودن و هوشمندسازی مدنظر قرار گرفته است و در حوزه اطلاع رسانی، متنوع نمودن کانال های دسترسی به اطلاعات؛ مبنای تعریف پروژه ها و اقدامات قرار گرفته است و به همین ترتیب در بسیاری از حوزه های دیگر مانند انجام معاملات، پس از معاملات، امنیت، زیرساختهای فنی و... نیز لیست پروژه ها و اقدامات تبین شده اند.

علی عبدللهی با اشاره به برنامه زمانی ارائه شده در این برنامه راهبردی تصریح کرد: پروژه های مهمی مانند سامانه معاملات و پس از معاملات طی سال 1392 به بهره برداری خواهند رسید.

مدیر IT سازمان در پایان متذکر شد: ارتقاء سطح تعامل پذیری سامانه ها؛ بهبود فرآیندهای خدمت رسانی به مشتریان؛ ارتقاء سطح امنیت سامانه؛ توجه ویژه به ارتقاء کیفیت ارائه خدمت و پایداری سرویس ها، از جمله سرفصل های تعریف شده برای شرکت های نرم افزاری فعال در حوزه بازار سرمایه است و لازم بذکر است عملیاتی شدن بخشی از پروژه ها و اقدامات این برنامه راهبردی از سال 1391 آغاز شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر