کد خبر: 6597 A

مدیر سابق فرابورس درگفت وگو با ایلنا:

تشكیل بازار شفاف برای هر كالایی به مصلحت است و تشكیل این بورس به شفاف شدن ارز در بازار می انجامد همچنین فعالیت بورس انرژی هم به شفاف شدن قیمت اصلی حامل های انرژی كمك می كند.

مدیر سابق بازار فرابورس گفت: تشكیل بازار شفاف برای هر كالایی به مصلحت است.

امیدقائمی در گفتگو با ایلنا اظهار داشت: تاکنون با تلاش های صورت گرفته از سوی مجموعه فرابورس موفقیت هایی در توسعه این بخش از بازار سرمایه صورت گرفته است، با توجه به رفع مشکلات موجود برسر راه فرابورس و نیز فراهم شدن زمینه های لازم برای توسعه این بازار به کمک ارایه ابزارهای مالی جدید، آینده روشنی پیش روی آن قرار دارد.

وی افزود:علاوه بر آن می توان انتظار داشت با تداوم حمایت هایی که تاکنون از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار صورت گرفته از این پس نیز، عرضه های بزرگ تر و موفقی در آن انجام شود.

قائمی ادامه داد: به نظر می رسد فرابورس پس از گذشت 3 سال جای خودش را در بازار سرمایه باز كرده است و با فعالیت هایی كه پیش رو دارد در توسعه و پشتیبانی بازار كمك خواهد كرد.

وی در خصوص واگذاری ها خاطر نشان كرد: واگذاری ها كماكان ادامه دارد منتهی عمده دولتی ها برای خصوصی شدن با مشكل مواجه هستند و مشكل اصلی شركت هایی هستند كه خیلی شرایط عرضه را ندارند و سایر شركت هایی كه خوب بودند عمدتا فروش رفته اند.

وی تصریح كرد: فرابورس در این برهه از زمان می توند سهم خودش را از بورس بگیرد.

وی در خصوص تعلیق راه اندازی بورس ارز تصریح كرد: تشكیل بازار شفاف برای هر كالایی به مصلحت است و تشكیل این بورس به شفاف شدن ارز در بازار می انجامد همچنین فعالیت بورس انرژی هم به شفاف شدن قیمت اصلی حامل های انرژی كمك می كند هر چند این بورس قرار بود قبل از فرابورس راه اندازی شود اما حدود 3 سال است كه فرابورس با كپی برداری از بورس راه اندازی شده است اما بورس انرژی هنوز عملیاتی نشده است.

 

 

فرابورس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر