کد خبر: 67072 A

مدیرعامل فرابورس ایران اعلام كرد:

شرکت فرابورس ایران در گام نخست یک شاخص کل مبتنی بر شاخص قیمت و بازده نقدی خواهد داشت که در مراحل بعدی سایر شاخص ها به آن افزوده خواهد شد.

مدیرعامل فرابورس ایران گفت: در جلسه روز گذشته کمیته شاخص، با انتشار شاخص کل فرابورس موافقت شد و این شاخص، بعد از تایید نهایی شورای عالی بورس و اوراق بهادار منتشر خواهد شد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، امیر هامونی با بیان مطلب فوق افزود: در جلسه روز گذشته کمیته شاخص با کلیات انتشار شاخص کل فرابورس موافقت شد، بنابراین شاخص کل این شرکت، بعد از تایید نهایی شورای عالی بورس و اوراق بهادار راه اندازی می شود.

وی خاطر نشان کرد: شرکت فرابورس ایران در گام نخست یک شاخص کل مبتنی بر شاخص قیمت و بازده نقدی خواهد داشت که در مراحل بعدی سایر شاخص ها به آن افزوده خواهد شد.

هامونی در پاسخ به این سوال که شاخص فرابورس با چه عددی راه اندازی خواهد شد، گفت: شاخص کل این شرکت از روز اول فعالیتش محاسبه و هم اکنون قابل انتشار است، ضمن اینکه داده‌های تاریخی آن از طریق سایت فرابورس منتشر خواهد شد.

وی با بیان اینکه جزییات کامل شاخص کل فرابورس به زودی منتشر خواهد شد، اظهار امیدواری کرد شاخص کل فرابورس همزمان با هفتمین دوره نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه رونمایی شود.

هفتمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه (FINEX) با حضور بیش از 280 شرکت داخلی و خارجی در روزهای 17 تا 20 اردیبهشت ماه جاری درمحل دائم نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر