کد خبر: 67562 A

رییس نظارت بر ناشران فرابورسی

اسفند ماه سال گذشته اعضای هیات مدیره بیمه دی به کمیته تخلفات دعوت شدند و نکات لازم در خصوص وضعیت نماد این شرکت به آنان ارائه شد.

رییس نظارت بر ناشران فرابورسی گفت: نماد 11 شرکت فرابورسی در بازارهای اول و دوم به دلیل منتشر نکردن اطلاعات مورد نظر سازمان بورس و اوراق بهادار همچنان متوقف است.

به گزارش ایلنا، علی بیک زاد گفت: به طور معمول نماد شرکت ها با توجه به اعلام پیش بینی جدید، تعدیل بودجه سالانه و یا برگزاری مجامع سالانه متوقف می شوند که در صورت ارائه به هنگام نتایج مجامع و اعلام پیش بینی ها، زمان توقف نماد طولانی نخواهد بود و عمده توقف ها نیز از این دست است و برنامه و هدف کلی سازمان بورس شفاف سازی و بازگشایی نمادها است.

وی افزود: هم اکنون وضع دو نماد بیمه دی و پالایشگاه نفت تهران در بین سایر نمادها متوقف شده، متفاوت است که سازمان بورس برای رفع مشکل و بازگشایی آن ها در تلاش است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، بیک زاده با اشاره به گذشت 165 روز از تعطیلی نماد بیمه دی گفت: بیمه دی علی رغم پیگیری ها و مکاتبات مکرر به بهانه تغییر هیات مدیره، پیش بینی سال 92 خود را ارائه نکرده است.

رییس نظارت بر ناشران فرابورسی اظهار داشت: اسفند ماه سال گذشته اعضای هیات مدیره بیمه دی به کمیته تخلفات دعوت شدند و نکات لازم در خصوص وضعیت نماد این شرکت به آنان ارائه شد.

وی اضافه کرد: در صورت عدم ارائه پیش بینی های سال 92 بیمه دی در مدت زمان مشخص، مجبور به استفاده از ظرفیت های قانونی برای برخورد با تخلفات احتمالی این شرکت خواهیم بود.

بیک زاده در مورد وضعیت بازگشایی نماد ˈشترانˈ گفت: مدیران پالایش نفت تهران در انتظار تصویب نرخ ارز در بودجه سال 92 هستند که با مشخص شدن این نرخ در بودجه و تعیین تکلیف متغیرهای تاثیر گذار، گزارش های مالی این شرکت به سازمان بورس ارائه خواهد شد تا شرایط برای بازگشایی نماد این شرکت نیز در فرابورس فراهم شود.

رییس نظارت بر ناشران فرابورسی سازمان بورس تاکید کرد: پیگیری ها و مکاتبات مستمر این اداره برای دریافت هرچه سریعتر گزارش شرکت هایی که نمادشان در فرابورس متوقف است، در حال انجام است تا این شرکت ها به زودی به گردونه معاملات فرابورس باز گردند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر