کد خبر: 74458 A

در جلسه هفته گذشته مجلس شورای اسلامی این موضوع به تصویب رسید به طوریکه از این پس بازار سرمایه، مرجع رسمی خرید و فروش این اوراق خواهد بود و بدین ترتیب امکانات مناسب تری در اختیار معامله گران این بازار قرار می گیرد.

معاون سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: با تصویب مجلس شورای اسلامی مبنی بر منع خرید و فروش اوراق خزانه توسط بانک مرکزی، تنها بورس قابلیت خرید و فروش این اوراق را خواهد داشت.

به گزارش ایلنا، سید علی حسینی در مورد مصوبه هفته گذشته مجلس مبنی بر ممنوعیت خرید و فروش اوراق خزانه توسط بانک مرکزی اظهار داشت: در جلسه هفته گذشته مجلس شورای اسلامی این موضوع به تصویب رسید به طوریکه از این پس بازار سرمایه، مرجع رسمی خرید و فروش این اوراق خواهد بود و بدین ترتیب امکانات مناسب تری در اختیار معامله گران این بازار قرار می گیرد.

وی افزود: در واقع بازار سرمایه ساز و کار دقیقی برای معاملات ثانویه اوراق بهادار دارد و با بهره گیری از کارگزاران متعدد و شرکت های متنوع، نه تنها باعث افزایش شفافیت مبادلات این قبیل اوراق خواهد شد بلکه امکان دسترسی معامله گران را تسهیل خواهد کرد که در آینده ای نزدیک این اوراق جدید در بازار سرمایه منتشر خواهد شد.

بند 30 لایحه بودجه مبنی بر ممنوعیت بانک مرکزی از خرید و فروش اسناد خزانه هفته گذشته با 170 رای موافق، 8 رای مخالف و 111 رای ممتنع به تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسید.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر