کد خبر: 75296 A

بورس در هفته ای که گذشت؛

معاملات این هفته تالار شیشه ای در حالی به پایان رسید که 158 نماد با کسب بازدهی مثبت، 18 نماد بدون کسب بازدهی مثبت یا منفی و مابقی نمادها یعنی 143 نماد با تحقق بازدهی منفی همراه شدند.

روزهای معاملاتی این هفته بورس در حالی به پایان رسید که شاخص کل با کاهش حدود 2.5 درصدی از 43 هزار و 864 واحد در ابتدای هفته به رقم 42 هزار و 777 واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در میان صنایع مختلف، صنعت منسوجات با کسب بازدهی مثبت حدود 59 درصدی در رأس صنایع پربازده قرار گرفت و پس از آن دو صنعت غذایی به جز قند و شکر و نیز محصولات کاغذی به ترتیب با تحقق بازدهی مثبت بیش از 11 و هشت درصدی در رتبه دوم و سوم پربازده ترین صنایع جای گرفتند.

این در حالی است که صنعت ذغال سنگ بازدهی منفی 5.42 درصدی را به دست آورد و به عنوان کم بازده ترین صنعت از میان صنایع مختلف بازار سهام شناخته شد. بعد از آن دو صنعت پیمانکاری صنعتی و چند رشته ای صنعتی با تحقق بازدهی منفی بیش از پنج و چهار درصدی به ترتیب در جایگاه های بعدی کم بازده ترین صنایع قرار گرفتند.

براساس این گزارش سهام بانک خاورمیانه، شرکت های صنایع پتروشیمی خلیج فارس و پتروشیمی خراسان بالاترین رتبه نقدشونده ترین سهام بورس را از آن خود کردند و در مقابل شرکت ها سیمان دشتستان، کاشی نیلو و نورد آلومینیوم در انتهای جدول رتبه بندی شرکت های از نظر نقدشوندگی جای گرفتند.

معاملات این هفته تالار شیشه ای در حالی به پایان رسید که 158 نماد با کسب بازدهی مثبت، 18 نماد بدون کسب بازدهی مثبت یا منفی و مابقی نمادها یعنی 143 نماد با تحقق بازدهی منفی همراه شدند.

در خاتمه این گزارش می افزاید، 42 هزار و 697 کد معاملاتی با جابه جایی بالغ بر یک میلیارد و 282 میلیون سهم طی 189 هزار و 336 دفعه معامله، حجم معاملاتی به ارزش شش هزار و 525 میلیارد ریال را رقم زدند و در میان تمام شرکت های فعال معاملات این هفته، سهم شرکت گروه بهمن با جابه جایی 155 میلیون و 535 سهم به عنوان پرگردش ترین سهم بازار و سیمان دشستان به عنوان کم گردش ترین سهم بازار انتخاب شد.

بورس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر