کد خبر: 8543 A

مدیرعامل سابق شرکت بورس:

مدیرعامل سابق شرکت بورس گفت: بسیاری از شرکت ها خبرهای خوبی از تعدیل مثبت در صورت های مالی شش ماهه خود دارند که این گزارش ها به زودی منتشر می شود.

کاهش سود شرکت های وارداتی با افزایش نرخ دلار موضوعی است که ارتباط مستقیم با انتقال افزایش هزینه ها به محل دیگری دارد.

به گزارش  ایلنا‏، مدیرعامل سابق شرکت بورس با اشاره به اینکه شرکت ها بسته به نوع فعالیتشان از تغییرات نرخ دلار تاثیر می پذیرند اظهار داشت: به این ترتیب شرکت های صادراتی از جمله پتروشیمی ها، مس و فولادی ها با روند رو به جلوی قیمت ارز با افزایش سودآوری مواجه می شوند.

دکتر علی رحمانی با اشاره به افزایش درآمد شرکت های صادراتی از محل رشد قیمت ارز اظهار داشت: در طرف مقابل شرکت های وارداتی با افزایش قیمت تمام شده در صورت های مالی خود مواجه می شوند.

وی با اشاره به اینکه به طور طبیعی باید در انتظار کاهش سود این شرکت ها باشیم، خاطرنشان کرد: این در حالی است که اگر شرکت هایی از این دست موفق به انتقال افزایش هزینه های خود به مشتری شوند دیگر نیازی به کاهش سود نخواهند داشت.

استاد دانشگاه الزهرا با اشاره به افزایش قیمت ارز نسبت به اردیبهشت ماه امسال اظهار داشت: با این وجود میزان تعدیل سود شرکت ها به دلیل نوسان بالای قیمت ارز مشخص نیست، اما تعدیل مثبت سود برای شرکت های صادراتی قطعی است.

مدیر عامل سابق شرکت بورس با تاکید بر اینکه افزایش نرخ ارز در مجموع به تورم دامن می زند، تصریح کرد: ذکر این نکته اساسی است که تاثیر این تغییرات بر شرکت های بورسی متفاوت خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه گزارش های 6 ماهه شرکت ها در راه است، اظهار داشت: بسیاری از شرکت ها خبرهای خوبی از تعدیل مثبت سود دارند و از سوی دیگر تعدیل منفی سود هم برای برخی از شرکت ها دور از انتظار نیست.
 
بورس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر