کد خبر: 93833 A

هم اکنون در بازار جهانی فرآورده های نفتی و پتروشیمی، نام بورس کالای ایران به عنوان یکی از مهمترین و تأثیرگذارترین مراجع عرضه و کشف قیمت قیر در سطح منطقه و بین الملل شناخته شده است.

معاونت عملیات و نظارت بورس کالای ایران اعلام کرد: برای اولین‌بار، قیمت‌های کشف شده قیر در تالارهای معاملاتی بورس کالای ایران به عنوان مرجع قیمتی در منابع و نشریات معتبر بین المللی بازار این محصول ثبت شد.

به گزارش ایلنا، مهرزاد نامداری با اعلام این خبر، گفت: باتوجه به ظرفیت‌های بالا و مزیت‌های نسبی کشورمان در تولید برخی محصولات از جمله فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی، سال‌ها بود که فعالان اقتصادی کشور آرزو داشتند ایران بتواند در تعیین قیمت این محصولات در بازارهای جهانی نقش داشته باشد و در اصطلاح « قیمت ساز » باشد.

وی در ادامه اظهار کرد: با درج قیمت‌های کشف شده برای قیر در تالارهای معاملاتی بورس کالای ایران در نشریات معتبر بین‌المللی، این آرزو تحقق یافت و ایران توانست به عنوان یکی از تعیین‌کنندگان قیمت قیر در جهان نقش آفرینی کند.

معاونت عملیات و نظارت بورس کالای ایران تشریح کرد: هم اکنون در بازار جهانی فرآورده های نفتی و پتروشیمی، نام بورس کالای ایران به عنوان یکی از مهمترین و تأثیرگذارترین مراجع عرضه و کشف قیمت قیر در سطح منطقه و بین الملل شناخته شده است.

وی با بیان اینکه از جمله مهمترین مزیت‌های مرجعیت قیمت می‌تواند افزایش توان چانه زنی یک کشور در سطح مذاکرات بین‌المللی باشد، اذعان کرد: یکی از اهداف بورس کالای ایران، تبدیل شدن به مرجعیت قیمت در خصوص کالاهای مورد معامله در حوزه‌های فرآورده های نفتی و پتروشیمی و محصولات صنعتی و معدنی است.

وی اظهار داشت: با این اقدام، فرصتی فراهم شده است که تولیدکنندگان بخش خصوصی باتوجه به عرضه محصولات خود در تالار صادراتی بورس کالای ایران و به دنبال آن درج نامشان در مراجع و نشریات بین المللی، در عرصه بین المللی شناخته و معرفی شوند.

بورس کالا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر