کد خبر: 16193 A

مسئول شوراهای اسلامی كار زاهدان:

حمایت و سرمایه‌گذاری دولت از ایجاد اشتغال در استان سیستان و بلوچستان مطلوب بوده‌است/ نقص حقوق كارگران اقدامات مثبت دولت را زیر سئوال می‌برد.

مسئول کانون شوراهای اسلامی کار زاهدن خواستار نظارت بیشتر دولت بر نحوه اجرای قوانین مرتبط با حقوق کارگران شد.
محمدعلی عسگری در این باره به ایلنا گفت: در حال حاضر دولت با تامین بودجه و اعتبارت مالی از اشتغالزایی و توسعه اقتصادی در استان سیستان و بلوچستان حمایت جدی می‌کند بطوری که درهمین شرایط نامساعد اقتصادی بخش قابل توجهی از اهالی بومی استان از طریق راه اندازی واحدهای صنعتی، شیلات، دامداری و پرورش طیور صاحب شغل شده‌اند.
وی یادآور شد: با وجود حمایت‌های کارگروه اشتغال استانداری سیستان و بلوچستان از توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال در استان مشاهده می‌کنیم که در محیط‌های کار کمتر به رعایت حقوق قانونی کارگران توجه می‌شود.
این فعال کارگری تصریح کرد: بدون شک افزایش پرونده‌های اخراج و پرداخت نشدن کامل حقوق و مطالبات شاغلان در مطب‌خانه‌ها نتیجه کمرنگ شدن نظارت دستگاه‌های متولی در اجرای قوانین کار و تامین اجتماعی است.
عسگری با بیان اینکه استمرار چنین شرایطی در دراز مدت می‌تواند بر اقداماتی که تاکنون در جهت رونق اقتصادی و افزایش اشتغال استان صورت گرفته است تاثیر منفی بگذارد خواستار توجه بیشتر مسئولان دولتی به نحوه رعایت حقوق کارگران استان شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر