کد خبر: 1730 A

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خبر داد؛

دوره های آموزشی برای کارگران ماهر قم برگزار می شود/تفاهم نامه همکاری بین سازمان نظام مهندسی قم و اتحادیه صنف الکتریکی قم به امضاء رسید.

ایلنا: رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم اعلام كرد: دوره‌های آموزشی برای کارگران ماهر معرفی شده از سوی اتحادیه صنف الکتریکی استان قم برگزار و برای آن‌ها پروانه مهارت فنی صادر می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قم، امین مقومی در جمع خبرنگاران با اشاره به امضاء تفاهم نامه همکاری مشترک بین سازمان نظام مهندسی ساختمان قم و اتحادیه صنف الکتریکیاین استان، اظهار داشت: این تفاهم نامه در راستای اجرای ماده ۴ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و همچنین ماده یک آئین نامه صدور پروانه مهارت فنی برای کارگران ماهر بین سازمان نظام مهندسی و اتحادیه صنف الکتریکی قم منعقد شد.

مقومی به اهداف این تفاهم نامه اشاره کرد و افزود: ایجاد همکاری متقابل در زمینه‌های علمی، اجرای تاسیسات الکتریکی ساختمان‌ها، آموزش در رشته برق در جهت ارتقاء دانش کارگران ماهر و نیز ارتقاء کیفیت اجرای کار، از جمله اهداف امضای این تفاهم نامه است.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم ادامه داد: کاهش مشکلات نظارت برای مهندسین ناظر، افزایش رضایت کارفرمایان، تشویق کارفرمایان و مالکین در به کارگیری نیروی ماهر آموزش دیده و همچنین تعیین صلاحیت شده در زمینه تاسیسات الکتریکی ساختمان‌ها از دیگر اهداف امضای این تفاهم نامه بود.

او در ادامه به مواد این تفاهم نامه اشاره کرد و اظهار داشت: استفاده از نیروی كار ماهر در بخش برق كه توسط اتحادیه صنف الکتریکی استان معرفی شده‌اند، همکاری در جهت تشکیل دوره‌های آموزشی برای کارگران ماهر معرفی شده از سوی اتحادیه صنف الکتریکی استان، طبقه بندی کارگران ماهر برای اجرای تاسیسات الکتریکی متناسب با ساختمانهای گروه الف تا د، برگزاری نشست‌ها و سمینارهای تخصصی در راستای تفاهم نامه از مواردی است که در این تفاهم نامه آمده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر