کد خبر: 20521 A

در پی تجمع اعتراضی بازنشستگان صورت گرفت:

رقم سنوات بازنشستگان این دو كارخانه دو میلیارد و دویست میلیون تومان است/ هشتصد میلیون تومان مربوط به سنوات بازنشستگان صنایع فلزی شماره یک و یک میلیارد و چهارصد میلیون تومان نیز مربوط به سنوات ۹۷ نفر از بازنشستگان صنایع فلزی شماره دو است که بعد از گذشت چندین سال هنوز پرداخت نشده است.

بیش از یکصد نفر از بازنشستگان صنایع فلزی ایران در اعتراض به عدم پرداخت سنوات بازنشستگی از سوی کارخانه، در مقابل معاونت برنامه ریزی استانداری تهران تجمع کردند.

خبرگزاری ایلنا با عرض پوزش بدلیل مشكلات فنی پیش آمده كه انتشار این خبر را به تاخیر انداخت، گزارش می‌كند: صبح دیروز بیش از یکصد نفر از بازنشستگان كارخانه‌های شماره یک و دو صنایع فلزی ایران به نمایندگی از مجموع ۱۸۰ بازنشسته، در اعتراض به آنچه بی‌توجه‌ای صاحبان کارخانه صنایع فلزی ایران در پرداخت سنوات بازنشستگی‌شان عنوان می‌كردند در مقابل معاونت برنامه ریزی استانداری تهران تجمع کردند.

پروین محمدی به نمایندگی از سایر بازنشستگان در این باره به خبرنگار ایلنا گفت: در پی اعتراضات مکرر بازنشستگان طی دو هفته جاری در کارخانه در خصوص عدم دریافت سنوات بازنشستگی‌شان، و قولهای بی‌عمل مدیرعامل جدید کارخانه که به عنوان نماینده دولت از سوی استانداری در این کارخانه منصوب شده است، متاسفانه ناچار شدیم در پی این بی‌توجه‌ای‌ها در مقابل معاونت برنامه‌ریزی استانداری تهران معترض شویم.

او رقم سنوات بازنشستگان این دو كارخانه را دو میلیارد و دویست میلیون تومان عنوان کرد و افزود: هشتصد میلیون تومان مربوط به سنوات بازنشستگان صنایع فلزی شماره یک و یک میلیارد و چهارصد میلیون تومان نیز مربوط به سنوات ۹۷ نفر بازنشستگان صنایع فلزی شماره دو است که بعد از گذشت چندین سال هنوز پرداخت نشده است.

این بازنشسته اضافه کرد: معاونت برنامه ریزی استانداری تهران بعد از اعتراض بازنشستگان صنایع فلزی در مقابل ساختمان معاونت، با آنان در نمازخانه به گفتگو نشست و قول مساعد داد با همکاری چهار نماینده‌ای که از سوی بازنشستگان انتخاب شده‌اند پی گیر مطالبات آنان شود.

محمدی اظهار داشت: همچنین در این جلسه از سوی معاونت استانداری از بازنشستگان خواسته شد تا نتیجه نهایی جلسه‌ای که با حضور مالکان کارخانه و نماینده بازنشستگان در روز یکشنبه هفته آینده در محل معاونت استانداری برگزار خواهد شد، صبر کنند.

او در خاتمه گفت: معاونت برنامه ریزی استانداری تهران در جمع بازنشستگان صنایع فلزی قول داد در صورت عدم پرداخت مطالبات بازنشستگان از جانب کارخانه، استانداری به عنوان نماینده دولت میزان سنوات خدمتی این ۱۸۰ بازنشسته را پرداخت خواهد کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر