کد خبر: 2214 A

دبیر خانه کارگر مازندران:

زیر پا گذاشتن دستاوردهای انقلاب ازجمله قانون کار به زیان کارگران وسایر اقشار جامعه خواهد بود.

ایلنا: دبیر خانه کارگر مازندران اجرای قانون کار و تنقیح (استخراج و بیان معنی صحیح و اصلی از میان معانی متعدد احتمالی) قوانین و مقررات جاری بازار کار را از مهم‌ترین وظایف مسئولان در هفته دولت اعلام کرد.

نصرالله دریابیگی با تاكید بر نظارت بر حسن اجرای قوانین کار به ایلنا گفت: دولت ضمن رعایت حقوق و منافع کارگران باید تمامی توان خود را جهت نظارت در اجرای قوانین کار به کار گیرد.

او حضور جهادگونه کارگران را در عرصه‌های اقتصادی یک ضرورت دانست و افزود: دولت ضمن توجه به کارگران، به جلب سرمایه گذار نیز توجه کرده و حقوق مصرف کننده را هم پایمال نکند تا عدالت اجتماعی فدای تولید ملی نشود.

این فعال كارگری از دستاوردهای انقلاب به تدوین قانون کار اشاره کرد و افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مهم‌ترین دستاورد کشور در حوزه کار و اشتغال تدوین قانون کار، قانون الزام تامین اجتماعی، قانون نوسازی و بازسازی صنایع، قانون بازشستگی در مشاغل سخت و زیان آور بوده است که متاسفانه هیچ کدام به خوبی اجرا نشده است.

دریابیگی ر اضافه کرد: زیر پا گذاشتن دستاوردهای انقلاب از جمله قانون کار به زیان کارگران و سایر اقشار جامعه خواهد بود.

او درخاتمه با بیان اینکه سهم کارگران تقویت چرخه تولید است اظهار امیدواری کرد: مسئولان در سال تولید ملی محور برنامه‌های اشتغال زایی خود را با پرداخت یارانه‌ای بخش تولید و تامین معیشت و مایحتاج کارگران، سرلوحه کار خود قرار دهند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر