کد خبر: 2863 A

مدیرعامل شرکت ساماندهی مشاغل شهرداری خبر داد:

از میان واحدهای تعطیل شده، تعدادی در شهر جابجا شده و در مکان مناسب و استاندارد مستقر شده‌اند و برای حدود ۱۵ هزار واحد نیز انتقال به شهرکهای صنعتی و مجتمع‌های صنفی، خدماتی پیش بینی شده است.

ایلنا: مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهری وظیفه شرکت ساماندهی را شناسایی و طبقه بندی مشاغل مزاحم دانست و گفت: در جشنواره محیط زیست با رویکرد پسماند شهری تلاش داریم با دعوت روسای اتحادیه‌ها و گروههای مختلف شغلی درباره تبعات ضایعات شغلی‌شان به آن‌ها آگاهی دهیم.

به گزارش ایلنا، رضا قدیمی با بیان اینکه از آغاز فعالیت‌های شرکت ساماندهی تاکنون نزدیک به ۶۰ هزار واحد صنفی، صنعتی آلاینده و مزاحم مورد بررسی قرار گرفته است، افزود: در ۷۰ درصد موارد رای لازم برای رفع آلایندگی و مزاحمت از طریق اجرای تمهیدات و اقدام‌های اصلاحی صورت گرفته است.

به گفته وی از میان واحدهای تعطیل شده، تعدادی در شهر جابجا شده و در مکان مناسب و استاندارد مستقر شده‌اند و برای حدود ۱۵ هزار واحد نیز انتقال به شهرکهای صنعتی و مجتمع‌های صنفی، خدماتی پیش بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه مشکل عمده مشاغل شهری آلودگی هوا، صوت، فاضلاب صنعتی و... است، اظهار داشت: براساس طبقه بندهایی که در شرکت ساماندهی وجود دارد مشاغل مزاحم که درون شهر ناگزیر از خروج از بافت‌های مرکزی شهر به دلیل ایجاد آلایندگی هستند.

مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهری با بیان اینکه هم‌اکنون بالغ بر ۲۰ هزار نفر در شهرک صنعتی خاوران مشغول به کارند، افزود: واحدهای صنعتی جدیدی که در اطراف شهر احداث شده‌اند و می‌شوند کمک شایانی به کم کردن مشکل مشاغل مزاحم شهری می‌کند.

رضا قدیمی با اشاره به اینکه فناوریهای نوین آثار و تبعات کمتری برای محیط زیست ایجاد می‌کنند، گفت: دو مجموعه جدید صنعتی در حال طراحی و اجرا هستند که وقتی وارد فعالیت شوند تبعات زیست محیطی حداقل می‌شود زیرا ضایعات در‌‌ همان مجموعه جمع آوری می‌شود و بعد امحاء می‌شود.

وی با بیان اینکه قرار است هر محله دو مجتمع بزرگ داشته باشد تا نظارت و کنترل آسان‌تر شود، افزود: ایجاد مجتمع‌های شغلی در محلات باعث می‌شود جمع آوری ضایعات و پسماند‌ها آسان شود و محیط زیست درون شهری نیز حفظ شود.

وی با اشاره به اینکه در جشنواره محیط زیست شهری با رویکرد پسماند که از ۱۵ تا ۱۹ شهریور جاری در بوستان ولایت جریان دارد کار مشترکی میان شرکت ساماندهی و سازمان مدیریت پسماند برگزار می‌شود، اظهار داشت: در این جشنواره تصمیم داریم که روسای اتحادیه‌ها را دعوت کنیم و با نشان دادن ضایعات تولیدشان، ضربه‌ای که به محیط زیست وارد می‌کنند را به آن‌ها یادآوری کنیم.

به اعتقاد وی برای کم کردن پسماند و ضایعات مشاغل درون و برون شهر باید به آگاهی آن‌ها پرداخت. زیرا ممکن است بسیاری نداند تاثیر ضایعات مشاغلشان چه تاثیری در محیط زیست دارد و باید فرهنگ سازی شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر