کد خبر: 2920 A

با توجه به وسعت محدوده بازرسی کار، «امیر مرتاضی» به صورت شبانه روزی برای مبارزه با هرگونه تخلف اعم از عدم رعایت اصول ایمنی کار، عدم پرداخت حقوق معوقه و... اقدام می‌کند.

ایلنا: یک فعال کارگری در طبس اعلام کرد: برخورد جسورانه یکی از بازرسین اداره کار طبس با واحدهای تولیدی متخلف و گزارشات منصفانه‌اش او را به چهره محبوبی میان کارگران طبسی تبدیل کرده است.

غلامرضا محمدی، دبیر خانه کارگر طبس با تقدیر از «امیر مرتاضی» بازرس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی طبس اظهار داشت: این بازرس تمام تلاش خود را برای شناسایی واحدهای صنفی و تولیدی متخلف به کار گرفته و نسبت به احقاق حقوق کارگران کوتاهی نکرده است.

این فعال کارگری اضافه کرد: با توجه به وسعت محدوده بازرسی کار، این بازرس به صورت شبانه روزی برای مبارزه با هرگونه تخلف اعم از عدم رعایت اصول ایمنی کار، عدم پرداخت حقوق معوقه و... اقدام می‌کند.

محمدی با اشاره به اختیاراتی که ماده ۱۰۱ قانون کار به بازرسان کار به عنوان ضابط قضایی می‌دهد، ادامه داد: بازرسی همیشه پیگیری دلیل وقوع یک حادثه نیست بلکه باید زمانی انجام شود که مانع از انجام و یا وقوع حادثه شود.

او اضافه کرد: در بسیاری از مواقع کوتاهی‌های کارفرما و عدم توجه بازرسان، حتی باعث از بین رفتن جان کارگران یک کارگاه تولیدی شده است و به همین دلیل وظیفه‌شناسی بعضی از بازرسان کار همچون آقای مرتاضی باعث حفظ جان کارگران می‌شود.

دبیر اجرایی خانه کارگر طبس اظهار کرد: همه بازرسان موظفند از بدو شروع به کار کارخانه و کارگاه‌های تولیدی، تذکرات خود را مبنی بر ایمن‌سازی و حفظ جان افراد کتباً و مستند به کارفرمایان اعلام کنند و به طور مکرر و به دفعات از این گونه مکان‌ها بازرسی به عمل آورند.

این فعال کارگری در خاتمه با اشاره به حساس برشمردن وظائف بازرس، افزود: اگر بازرسی در زمان مقرر و خاص خود صورت گیرد، باعث کاهش بسیاری از خسارت‌های مالی و جانی می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر