کد خبر: 3173 A

نماینده کارگران ساختمانی این شهرستان اعلام كرد:

سهمیه بیمه کارگران ساختمانی هیچگاه عادلانه نبوده و ما همواره به سازمان تامین اجتماعی اعلام می‌کردیم که سهم بخش کارگری در موضوع شناسایی کارگران و سهمیه‌بندی ناشناخته مانده است.

ایلنا: رئیس انجمن صنفی کارگران و استادیاران ساختمانی نیشابور از كمبود سهمیه بیمه کارگران ساختمانی این شهرستان در سال جاری انتقاد كرد.

عبدالله قدمیاری در این باره به ایلنا گفت: تا پایان سال ۹۱ سهمیه بیمه کارگران ساختمانی شهرستان نیشابور ۳۰۰ نفر است که نسبت به متقاضیان دریافت بیمه بسیار اندک است.

او افزود: در حال حاضر تعداد متقاضیان دریافت بیمه ۱۷۰۰ نفر است که از این تعداد تنها توانسته‌ایم ۱۰۰۰ نفر را تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دهیم.

این فعال كارگری با اشاره به لزوم بیمه شدن ۷۰۰ كارگر ساختمانی بیمه شده كه تمامی مراحل و مدارك قانونی را دارا هستند، گفت: ۷۰۰ نفر از کارگران ساختمانی در این شهرستان در انتظار نوبت دریافت بیمه قرار دارند که با افزایش سهمیه بیمه این شهرستان این تعداد نیز بیمه خواهند شد.

وی افزود: سهمیه بیمه کارگران ساختمانی هیچگاه عادلانه نبوده و ما همواره به سازمان تامین اجتماعی اعلام می‌کردیم که سهم بخش کارگری در موضوع شناسایی کارگران و سهمیه‌بندی ناشناخته مانده و از این رو مورد تایید و حمایت ما نیست.

رئیس انجمن صنفی کارگران و استادیاران ساختمانی نیشابور با اشاره به اعلام آمادگی کانون‌ها و انجمنهای صنفی برای شناسایی و معرفی کارگران واقعی ساختمانی به سازمان تامین اجتماعی افزود: متاسفانه تامین اجتماعی این موضوع را نمی‌پذیرد، با این حال انجمن صنفی كارگران ساختمانی نیشابور از سال گذشته تعداد ۱۰۰ نفر از بیمه شدگانی که در صنفهای دیگر از سهمیه بیمه کارگران ساختمانی به صورت غیر قانونی استفاده کرده‌اند شناسایی و جهت لغو بیمه به تامین اجتماعی معرفی کرده است.

او در بخش دیگری از سخنان خود در ارتباط با خدمات ارائه شده از سوی انجمن‌های صنفی تصریح کرد: دفتر انجمن صنفی کارگران ساختمانی در نیشابور علاوه بر ارائه خدمات بیمه‌ای تامین اجتماعی با عضویت از کارگران ساختمانی در زمینه خدمات بیمه تکمیلی درمان، تخفیف در ویزیت پزشکان و درمانگا‌ها، اماکن ورزشی و اقامتی انجام مشاوره‌های درمانی و حقوقی و... اعلام آمادگی می‌کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر