کد خبر: 40242 A

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای این استان خبر داد:

این تفاهم نامه بر اساس اسناد بالادستی نظام، طرح جامع توانمندسازی و تحول اجتماعی و نیز پرداختن به امور مرتبط با اقشار آسیب پذیر و یا در معرض آسیب‌های اجتماعی به ویژه جامعه هدف سازمان بهزیستی کشورمنعقد شد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان یزد از انعقاد تفاهم نامه‌ای میان اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای و اداره کل بهزیستی استان یزدخبر داد.

به گزارش ایلنا، حبیب الله کارگر درباره ی این تفاهم نامه گفت: این تفاهم نامه بر اساس اسناد بالادستی نظام، طرح جامع توانمندسازی و تحول اجتماعی و نیز پرداختن به امور مرتبط با اقشار آسیب پذیر و یا در معرض آسیب‌های اجتماعی به ویژه جامعه هدف سازمان بهزیستی کشورمنعقد شد.

وی ادامه داد: توانمندسازی جامعه هدف بهزیستی از طریق ارائه آموزش‌های مهارتی و شغلی به منظور کارآفرینی، ایجاد مشاغل خانگی، احراز شغل مناسب، بازتوانی و آماده شدن جهت یک زندگی مستقل و پایدار و نیز اشاعه فرهنگ مهارت آموزی در بین آنان یکی از اهداف این تفاهم نامه می‌باشد.

کارگر با اشاره به مفاد آورده شده در این تفاهم نامه افزود: برگزاری دوره‌های آموزشی مورد نیاز بهزیستی استان، تهیه و تدوین استاندارد‌ها و پاره استانداردهای آموزشی خاص، معرفی جامعه هدف مهارت آموخته به مراکز کاریابی و بنگاه‌های اقتصادی، آموزش معرفی شده گان در قالب طرح بهشت (پذیرش خیّرین کارآموز توسط آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای)، برگزاری آزمون‌های مهارتی و ارائه گواهینامه مهارت از تعهدات اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای در این تفاهم نامه است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان یزد در پایان مدت زمان اجرای این تفاهم نامه را دوسال عنوان کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر