کد خبر: 486 A

رئیس شواری اسلامی کار شهرداری ساری:

اگر مشکلات سازمان تامین اجتماعی افزایش یابد اولین مجموعه‌ای که ضرر می‌کند کارگران و دولت خواهند بود.

ایلنا: یک فعال کارگری در مازندران عملکرد و نقش تشکل‌های کارگری در پی گیری امور صنفی کارگران را بسیار ضعیف خواند.

به گزارش ایلنا از ساری، ناصر وفایی نزاد با اشاره به بعضی از تشکل‌های کارگری همانند کانون عالی شوراهای اسلامی کار و کانون عالی بازنشستگان تصریح کرد: این تشکلات صنفی نباید در امور سیاسی بعضی از ارگان‌ها از جمله تامین اجتماعی دخالت کنند.

رئیس شواری اسلامی کار كارگران شهرداری ساری همسان سازی حقوق بازنشستگان، پیگیری افزایش دستمزد کارگران بر اساس نرخ واقعی تورم، درمان و سایر مطالبات قانونی کارگران را از وظایف تشکلات کارگری عنوان کرد و گفت: تشکلات کارگری باید به فکر استقلال سازمان تامین اجتماعی و پیگیری مشکلات صنفی کارگران وب ازنشستگان باشند.

به گفته وفایی نزاد، عملکرد تشکلات کارگری در امور صنفی کارگران بسیار ضعیف بوده و این نهادهای عالی‌کارگری تاکنون نتوانسته‌اندخواسته‌های کارگران را از وزارت‌کار و سازمان تامین اجتماعی به درستی مطالبه کنند.

این فعال کارگری ادامه داد: کانون‌های عالی باید در خدمت کارگران و بازنشستگان باشند وگرنه دردی را از جامعه کارگری دوا نخواهند کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ثبات مدیریتی سازمان تامین اجتماعی را خواستار شد و اظهار داشت: اگر مشکلات این سازمان افزایش یابد اولین مجموعه‌ای که ضرر می‌کند کارگران و دولت خواهند بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر