کد خبر: 50455 A

در طومار كارگران شركت واحد تاكید شد:

در خواست ما برای تعیین دستمزد سال ۱۳۹۲این است که علاوه بر تورم واقعی امسال تورم سال آینده در نظر گرفته شود تا طبق ماده ۴۱ قانون کار و با استفاده از روش‌های حمایتی دولتی حداقل دستمزد کارگران پاسخگوی هزینه‌های کمر شکن زندگی کارگران و بازنشستگان کارگری باشد.

جمعی از کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه با امضا طوماری از اعضای شورای علی کار و مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستند تا برای سال ۹۲ مزدی عادلانه تعیین کنند.

به گزارش ایلنا، نوسیندگان و امضا کنندگان این طومار که از فعالان مستقل صنفی در مجموعه شرکت واحد تهران هستند اعلام کرده‌اند که رشد ناگهانی تورم در شش ماه گذشته و تاثیر آن بر بهای کالاهای اساسی دغدغه اصلی آن‌ها برای تهیه این طومار بوده است.
تهیه کنندگان این طومار می‌گویند: طومار یاد شده که تاکنون به امضای بیش از ۲ هزار کارگر شرکت واحد رسیده است روز گذشته بصورت رسمی تحویل دبیر خانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شد.

متن این طومار در ادامه می‌آید:

رانندگان و کارگران شرکت واحد همانند هزاران هزار کارگر دیگر در شرایط وحشتناک گرانی و تورم و شرایط خطرناک کار همچون الودگی هوا مشغول خدمت رسانی صادقانه به مردم و جامعه هستند.
بنابراین خواستار دریافت دستمزدی عادلانه می‌باشند، در خواست ما برای تعیین دستمزد سال ۱۳۹۲این است که علاوه بر تورم واقعی امسال تورم سال آینده در نظر گرفته شود تا طبق ماده ۴۱ قانون کار و با استفاده از روش‌های حمایتی دولتی حداقل دستمزد کارگران پاسخگوی هزینه‌های کمر شکن زندگی کارگران و بازنشستگان کارگری باشد.

دستمزد تورم دستمزد 92
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر