کد خبر: 50598 A

دبیر انجمن تولیدکنندگان کنسانتره و آبمیوه ایران:

از آنجا که مزد نمی‌تواند پاسخگوی نیاز واقعی کارگران باشد، دولت به عنوان شریک سوم باید تمهیداتی را برای حمایت از کارگران تدارک ببیند تا حداقل اقلام ضروری و مصرفی کارگران با کمترین قیمت تهیه شود.

یک فعال کارفرمایی معتقد است افزایش واقعی مزد حق مسلم کارگران است اما شرایط اقتصادی کارفرمایان برای واقعی ساختن مزد مساعد نیست.

ولی الله داوود آبادی با اعلام این مطلب به ایلنا گفت: برای کارگران و کارفرمایان سال جاری سال دشواری‌های اقتصادی بود. هرچند در این سال برای فعالیت برخی صنایع فرصت‌های مناسبی ایجاد شد اما در مجموع همه تولیدکنندگان با مشکل کمبود نقدینگی و افزایش مواد اولیه مواجه بودند.
دبیر انجمن صنایع تولید و صادر کنندگان کنسانتره و آبمیوه ایران گفت: به عنوان مثال امسال برای صنایع تولید کنسانتره و آبمیوه ایران فرصت‌های خوبی در بحث صادرات محصولات به وجود آمد اما با این حال این صنعت نیز مانند سایر صنایع کشور با مشکل جدی افزایش قیمت مواد اولیه مواجه بود.
این مقام کارفرمایی همچنین با اشاره به محدودیت‌هایی که در رابطه با صادرات برخی مواد و کالاهای تولید داخل ایجاد شده است، گفت: در جریان اعمال این محدویت‌ها برای مدتی کوتاه تولید کنندگان کنسانتره و آبمیوه برای فروش محصولات خود با مشکلاتی مواجه شدند.

داوود آبادی در ادامه گفت: هرچند در صنعت کنسانتره استفاده از نیروی انسانی با توجه به فصول مختلف سال متغییر است اما کافرمایان این بخش نیز مانند سایر کارفرمایان با مشکلات ناشی از کمبود نقدینگی مواجه هستند.
وی بابیان اینکه طبق قانون، تبعیت از مصوبه دستمزد شواری عالی کار ضروری و الزامی است، گفت: از شورای عالی کار انتظار داریم تا متناسب با وضع اقتصادی دستمزدهای سال ۹۲ را تعیین کند.
وی گفت: از آنجا که مزد نمی‌تواند پاسخگوی نیاز واقعی کارگران باشد، دولت به عنوان شریک سوم باید تمهیداتی را برای حمایت از کارگران تدارک ببیند تا حداقل اقلام ضروری و مصرفی کارگران با کمترین قیمت تهیه شود.

دستمزد 92
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر