کد خبر: 54431 A

دبیر خانه کارگر ساوه:

کارگران اجرای دقیق معیارهای ماده ۴۱ قانون کار در خصوص افزایش دستمزد را دنبال می‌کنند/ باید نرخ‌ تورم واقعی و سبد معیشت یك خانوار چهار نفره در تعیین حداقل دستمزد سالیانه لحاظ شود.

یك فعال كارگری در ساوه معتقد است در صورت تصویب افزایش حداقل دستمزد سال آینده به میزان نرخ تورم ۳۰ درصدی، حداقل دستمزد سال آینده کارگران به میزان ۱۱۷ هزارتومان افزایش خواهد یافت، که این رقم در مقایسه با تورم موجود کفاف زندگی کارگران را نخواهد داد.

مهدی زمانی با بیان این مطلب، به ایلنا گفت: یکی از معضلات سال‌های اخیر اقتصاد ایران، افزایش نرخ تورم بوده و به اعتقاد بسیاری از کار‌شناسان اقتصادی به واسطه فراهم نبودن زمینه برای جذب نقدینگی موجود در جامعه و اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، این معضل تشدید شده است.

دبیر خانه كارگر ساوه با تاکید بر اینکه کارگران اجرای دقیق معیارهای ماده ۴۱ قانون کار در خصوص افزایش دستمزد را دنبال می‌کنند، افزود: باید نرخ‌ تورم واقعی و سبد معیشت یك خانوار چهار نفره در تعیین حداقل دستمزد سالیانه لحاظ شود.

به گفته این فعال كارگری، دولت و مجلس باید برای افزایش حداقل دستمزد سال آینده و تقویت قدرت خرید و معیشت کارگران برنامه ریزی کنند و راهکارهای جایگزینی را برای جبران کسری درآمد خانوار کارگری داشته باشند.

دستمزد 92
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر