کد خبر: 57533 A

رئیس شورای عالی كار اعلام كرد:

«میزان افزایش براساس توافق تشکل‌های کارگری و کارفرمایی در شورای عالی کار مشخص شده و ما هم باید آن را اجرا کنیم./تشکل‌های کارگری و کارفرما در یک فضای همدلی به این میزان رسیده‌اند و این ۲۵ درصد را تعیین کرده‌اند.»

با وجود اعتراض گسترده كارگران و تشكل‌های مستقل كارگری به افزایش دستمزد سال آینده بی‌توجه به نرخ تورم و سبد هزینه یك خانوار چهار نفره، سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی معتقد است که وزارت کار ملزم به اجرای مصوبات شورای عالی کار در بحث حقوق و دستمزد سال ۹۲ است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عباسی، سرپرست وزارت كار در حاشیه مراسم افتتاح مجموعه تلویزیونی عصر پاییزی که عصر روز گذشته (۲۶ اسفند) برگزار شد، درباره افزایش ۲۵ درصدی حقوق کارگران و پایین بودن این افزایش از میزان نرخ تورم گفت: میزان افزایش براساس توافق تشکل‌های کارگری و کارفرمایی در شورای عالی کار مشخص شده و ما هم باید آن را اجرا کنیم.

رئیس شورای عالی كار ادامه داد: تشکل‌های کارگری و کارفرما در یک فضای همدلی به این میزان رسیده‌اند و این ۲۵ درصد را تعیین کرده‌اند.

عباسی افزود: البته وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین مجموعه دولت خودش را موظف به خدمت‌گذاری به کارگران می‌دانند و ما خود را خادم کارگران می‌دانیم و وظیفه ماست که در شرایط موجود از کارگران حمایت کنیم و عزم ما نیز در حمایت از کارگران است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر