کد خبر: 63091 A

سرپرست وزارت كار ارائه كرد:

«سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که وزارتخانه متبوعش تصمیم‌گیر اصلی در این شوراست با محاسبه حقوق جانبی کارگرانی که دو فرزند دارند بعلاوه کمک هزینه مسکن و بن نقدی، نتیجه گرفته است هر کارگر در سال جاری ماهیانه ۶۲۹ هزار و ۵۵۰ تومان دریافت خواهد کرد.»

در حالی که شورای عالی کار پایه دستمزد کارگران در سال جاری را ۷ درصد کمتر از نرخ تورم دولتی، یعنی ۴۸۷ هزار تومان تعیین کرده است، سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که وزارتخانه متبوعش تصمیم‌گیر اصلی در این شوراست با محاسبه حقوق جانبی کارگرانی که دو فرزند دارند بعلاوه کمک هزینه مسکن و بن نقدی، نتیجه گرفته است هر کارگر در سال جاری ماهیانه ۶۲۹ هزار و ۵۵۰ تومان دریافت خواهد کرد.

به گزارش ایلنا، اسدالله عباسی با اعلام اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برنامه‌های عملیاتی در چارچوب بسته اجرایی برنامه پنجم توسعه طراحی کرده است گفت: اعمال تخفیف پلکانی یا تامین بخشی از حق بیمه سهم کارفرمایان به شرط تازه تاسیس بودن واحد و یا عدم تعدیل نیرو در سال گذشته (؟)، از جمله برنامه‌هاست.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: افزایش تشکل‌های کارگری و کارفرمایی به ۸ هزار تشکل و کاهش زمان رسیدگی به دعاوی کارگری و کارفرمایی به ۵۱ روز و نیز افزایش تعداد کمیته‌های حفاظت فنی به بیش از ۱۳ هزار کمیته از دیگر برنامه‌های این وزارتخانه در سال حماسه سیاسی و اقتصادی است.

عباسی یکی از اقدامات وزارت تعاون، کار و رفاه در موضوع اشتغال را مشارکت همه دستگاه‌ها در فرایند توسعه اشتغال اعلام کرد و بیان داشتک در این ارتباط ۳ هزار و ۲۲۰ میلیارد تومان منابع قرض الحسنه جهت اجرای طرح‌های مشاغل خانگی اختصاص یافته است.

وی در ارتباط با تعلق پایه سنواتی به کارگران فصلی در سال جاری گفت: به کارگران فصلی به نسبت مدت کارکردشان در سال گذشته و با در نظر گرفتن رقم سنوات برای گروه یک؛ حسب مورد تعلق خواهد گرفت. از ابتدای سال ۹۲ همه کارگران قرارداد دائم و موقت مشمول قانون کار که دارای یکسال سابقه کار باشند یا یکسال از دریافت آخرین پایه سنوات آنان در‌‌ همان کارگاه گذشته باشد، اعم از اینکه حق سنوات یا مزایای پایان کار خود را تسویه حساب کرده باشند یا خیر مشمول دریافت پایه سنوات خواهند بود.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برای سال جاری و با لحاظ تمام مزایایی که برای کارگران در نظر گرفته شده، حداقل مزد ماهانه یک کارگر به علاوه حق اولاد (دو فرزند) به اضافه کمک هزینه مسکن و نیز کمک هزینه اقلام مصرفی (بن نقدی) در مجموع ۶ میلیون و ۲۹۵ هزار و ۵۰۰ ریال است.

دستمزد 92 واکنش به دستمزد 92
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر