کد خبر: 67248 A

دبیر خانه كارگر بوشهر:

خلاصه: «در سال گذشته شاهد بودیم که با تعطیل و غیرفعال شدن بخش عمده‌ای از صنایع عده زیادی از کارگران بیکار شدند./حقوق عده زیادی از کارگران پرداخت نمی‌شود و هر گونه اعتراضی در این مورد هم با توجه به قرارداد موقت کار، موجب بیکار شدن آن‌ها می‌شود.»

دبیر خانه كارگر بوشهر تاخیر در پرداخت‌ها، قرارداد‌های موقت کار، تعطیلی واحدهای صنعتی و کارگاه‌ها و خارج شدن شهرک‌های صنعتی از پوشش قانون کار و عدم امکان پیگیری خواسته‌های کارگران فعال در این شهرک‌ها را مهم‌ترین مسائل کارگران استان بوشهر در آستانه روز كارگر عنوان كرد.

«سید موسی میرجهان مردی» در گفتگو با خبرنگار ایلنا در این استان گفت: کارگران سرمایه‌های عظیم ایران هستند ولی در مسائل مملکتی توجه کمی به آن‌ها می‌شود و با توجه به مسائل اقتصادی کشور بیشترین فشار بر قشر کارگر وارد می‌شود.

میرجهان مردی تاکید کرد: در سال گذشته شاهد بودیم که با تعطیل و غیرفعال شدن بخش عمده‌ای از صنایع عده زیادی از کارگران بیکار شدند.

دبیر خانه كارگر بوشهر خاطر نشان کرد: حق و حقوق کارگران باید جزء دیون ممتازه قرار بگیرد و ما هم اکنون شاهد هستیم که حقوق عده زیادی از کارگران پرداخت نمی‌شود و هر گونه اعتراضی در این مورد هم با توجه به قرارداد موقت کار، موجب بیکار شدن آن‌ها می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر