کد خبر: 69399 A

دبیر كانون هماهنگی شوراهای اسلامی تهران:

خلاصه: «در شش سال اخیر کارگران از برگزاری تجمع و راهپیمایی قانونی در روز جهانی کارگر منع شده‌اند/ سایه دولت بر ویژه برنامه‌های هفته كارگر سنگینی می‌كند.»

دبیر کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران با بیان اینکه در سالهای اخیر سایه دولت بر هفته کارگر سنگینی کرده است، خواستار واگذاری برگزاری مناسبت‌های کارگری به  كارگران شد.

«حسن حبیبی» با اعلام این مطلب به ایلنا گفت: امسال برای ششمین سال متوالی کارگران از برگزاری تجمع و راهپیمایی قانونی در روز جهانی کارگر منع شدند.
وی بابیان اینکه به دلیل سنگینی سایه دولت بر ویژه برنامه‌های هفته کارگر، این برنامه‌ها مطلبوب نبودند خواستار به رسمیت شناختن حقوق كارگران از جمله برگزاری راهپیمایی در چارچوب قوانین کشور شد.
حبیبی در این باره توضیح داد: مطابق اصل ۲۷ قانون اساسی کارگران می‌توانند از حق شهروندی خود برای تشکیل اجتماعات و راهپیمایی استفاده کنند.
وی در عین حال یادآور شد که به موجب بند «هـ» ماده ۷۳ قانون برنامه پنجم توسعه دولت ایران موظف است قوانین کار و تامین اجتماعی را به نحوی اصلاح کند که هم تشکل‌های صنفی تقویت شوند و هم حق قانونی اعتراض صنفی برای آن‌ها تضمین شود.

هفته کارگر 92 هفته کارگر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر