کد خبر: 75647 A

عضو كارگری این شورا خبر داد:

چكیده: «گروه كارگری تلاش دارد تا با افزایش قابل توجه حقوق مسكن و خوار و بار، بخشی از مشكلات معیشتی كارگران را پوشش دهد/دولتی ها نسبت به افزایش حق مسكن و حق خوار و بار نگاه مثبتی دارند و ما نیز امیدواریم.»

عضو گروه كارگری شورای عالی كار از برگزاری جلسه ی ویژه ی این شورا برای افزایش حقوق مسكن و خوار و بار كارگران در روز سه شنبه هفتم خرداد ماه خبر داد.

«محمد احمدی » در این باره به ایلنا گفت: گروه كارگری تلاش دارد تا با افزایش قابل توجه حق مسكن و خوار و بار، بخشی از مشكلات معیشتی كارگران را پوشش دهد.

وی در ادامه بدون آنكه به مبلغی برای افزایش مزایای جانبی مزد اشاره كند افزود: دولتی ها نسبت به افزایش حق مسكن و حق خوار و بار نگاه مثبتی دارند و ما نیز امیدواریم.

این جلسه شورای عالی كار در حالی در خرداد ماه تشكیل می شود كه «اسدالله عباسی» وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در هفته كارگر، وعده‌ی برگزاری این جلسه را تا پایان اردیبهشت ماه داده بود.

به نظر می‌رسد تشكیل جلسه ی ویژه شورای عالی كار، واكنشی به اعتراضات هماهنگ و گسترده ی كارگران و تشكل های مستقل و رسمی است كه از آن با نام « نهضت شكایت از مزد ناعادلانه » یاد می شود.

گقتنی است پس از اعلام مزد سال 92 از سوی شورای عالی كار، بیش از 6 تشكل كارگری ضمن دعوت كارگران به شكایت از مزد در دیوان عدالت اداری، از اقدام خود در این راستا خبر دادند.

واکنش به دستمزد 92 تشکیل جلسه ویژه مزد 92
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر