کد خبر: 87465 A

عضو اتحادیه كارگران قراردادی و پیمانی پتروشیمی بندر امام تاكید كرد:

چكیده:‌ «منطقهٔ ویژه اقتصادی ماهشهر و به خصوص کارخانه‌های پتروشیمی بندر امام از نظر بهداشتی آلوده‌اند و بوی گوگرد در هوا به راحتی استشمام می‌شود. قانون مشاغل سخت و زیان آور نه تنها کارگران کارخانه‌های پتروشیمی بلکه نگهبانی و کارمندان امور اداری را نیز باید شامل شود زیرا آن‌ها هم در معرض آلودگی قرار دارند.»

عضو هیات مدیره اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی پتروشیمی بندر امام با اشاره به آلودگی شدید هوا در منطقهٔ ویژه اقتصادی ماهشهر بر لزوم اجرای قانون مشاغل سخت و زیان آور برای کارگران کارخانه‌های پتروشیمی بندر امام تاکید کرد.

«موسی هندیجانی» در این باره به ایلنا گفت: منطقهٔ ویژه اقتصادی ماهشهر و به خصوص کارخانه‌های پتروشیمی بندر امام از نظر بهداشتی آلوده‌اند و بوی گوگرد در هوا به راحتی استشمام می‌شود.

وی ادامه داد: این آلودگی نه تنها بر کارگران کارخانه‌های پتروشیمی بلکه روی خانواده‌هایشان و هر كسی كه مجبور است در هوای این منطقه تنفس كند نیز تاثیر می‌گذارد.

به گفتهٔ این فعال صنفی، دلایلی که برای عدم اجرای قانون مشاغل سخت و زیان آور در مورد کارگران کارخانه‌های پتروشیمی بندر امام آورده می‌شود غیر قابل قبول است.

هندیجانی بیان کرد: مقامات مسئول مدعی‌اند بندر ماهشهر منطقهٔ آزاد است و قانون مشاغل سخت و زیان آور شامل کارگران نمی‌شود.

عضو هیات مدیره اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی پتروشیمی بندر امام در پایان با تاکید مجدد بر آلودگی شدید هوا در در منطقهٔ ویژه اقتصادی ماهشهر اظهار داشت: قانون مشاغل سخت و زیان آور نه تنها کارگران کارخانه‌های پتروشیمی بلکه نگهبانی و کارمندان امور اداری را نیز باید شامل شود زیرا آن‌ها هم در معرض آلودگی قرار دارند.

پتروشیمی ماهشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر