کد خبر: 87702 A

مدیر درآمد شهرداری قزوین:

چکیده: «دریافت حق بیمه کارگران ساختمانی در زمان صدور پروانه ساختمانی تا آذر ماه سال جاری متوقف شد/ از این پس حق بیمه کارگران از محل ارزش افزوده شهرداری‌ها به سازمان تامین اجتماعی پرداخت می‌شود».

مدیر اداره درآمد شهرداری قزوین گفت: دریافت حق بیمه کارگران ساختمانی در زمان صدور پروانه ساختمانی تا آذر ماه سال جاری متوقف شد.

«شیوا شهرام‌فر» با اعلام این مطلب به ایلنا، گفت: به دنبال موافقت نمایندگان مجلس و تایید شورای نگهبان با اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی، تا آذر ماه سال جاری در تمامی شهر‌ها و روستا‌های کشور، دریافت حق بیمه کارگران ساختمانی از مالکان در زمان صدور پروانه ساختمانی متوقف شده است.

وی افزود: بر این اساس از تیرماه سال‌جاری تمامی مودیانی که برای ساخت و ساز اقدام می‌کنند دیگر مکلف‌ به پرداخت حق بیمه در زمان صدور پروانه ساختمانی نیستند.

به گفته شهرام‌فر، از این پس حق بیمه کارگران از محل ارزش افزوده شهرداری‌ها به سازمان تامین اجتماعی پرداخت می‌شود.

وی اضافه کرد: همچنین سازمان تامین اجتماعی مکلف است تا با رعایت قوانین و مقررات مربوطه مبنی بر  دریافت ۷درصد حق بیمه از کارگر  و ۲۰ درصد سهم کارفرما تعداد ۸۰۰ هزار نفر از کارگران ساختمانی را بیمه کند.

این مقام مسئول در شهرداری قزوین افزود: براین اساس کارفرمایان امور ساختمانی موظفند تا کارگران ساختمانی غیر مشمول این بند را بیمه حوادث حین کار کرده و اسناد مربوطه را به مراجع صدور پروانه ارائه کنند.

کارگران ساختمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر