کد خبر: 902 A

عضو کانون شوراهای اسلامی کار تهران:

هر قانونی که تصویب می‌شود باید ضمانت اجرایی داشته باشد و بدون ضمانت اجرایی بهترین قانون هم بی‌معنی خواهد شد که نتیجه آن بی‌اعتمادی کارگران به مسئولین است.عضو کانون شوراهای اسلامی کار تهران خدمات رفاهی کارگران را یکی از حقوق مغفول مانده کارگران دانست و از عدم اجرای قانون کار در این بخش ابراز نارضایتی کرد.


عبدالله مختاری در این زمینه به ایلنا گفت: متاسفانه در حال حاضر در پرداخت حقوق اولیه کارگران مشکلاتی وجود دارد و در این شرایط سخن گفتن از خدمات رفاهی مشکلاتی را ایجاد می‌کند.


وی اصلاح قانون کار در این بخش را بی‌ثمر دانست و اظهار کرد: مگر بخش خدمات رفاهی در قانون قبلی رعایت می‌شد که اینک با اصلاح آن تغییر خاصی ایجاد شود؟


مختاری تصریح کزد: هر قانونی که تصویب می‌شود باید ضمانت اجرایی داشته باشد و بدون ضمانت اجرایی بهترین قانون هم بی‌معنی خواهد شد که نتیجه آن بی‌اعتمادی کارگران به مسئولین است.


عضو کانون شوراهای اسلامی کار تهران در پایان خاطر نشان کرد: ما باید ببینیم تمام دنیا برای پیشرفت چه کرده‌اند و ما هم از آن‌ها الگو بگیریم. وقتی از چین و یا از کره شمالی که از نظر اقتصادی دارای شرایط خاص و ویژه‌ای هستند الگو برداری کنیم، این مشکلات ممکن است دامنگیر کشور ما هم شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر