کد خبر: 940 A

عضو انجمن صنفی آسفالت کاران:

کارگران ساختمانی برای معرفی به سازمان فنی حرفه ای باید از انجمن های صنفی تاییدیه بگیرند ودخالت شهرداری در این زمینه ضرورتی ندارد.

عضو انجمن صنفی آسفالت کاران استان تهران اعلام کرد:دخالت شهرداریها در معرفی کارگران ساختمانی به سازمان فنی حرفه ای غیر قانونی است.

محمد زارعی با اعلام این مطلب به ایلنا افزود: شهرداری استان تهران با دخالت در وظایف انجمن های صنفی کارگران ساختمانی در جهت معرفی کارگران ساختمانی به فنی حرفه ای اقدام کرده است که این عمل شهرداری باعث اعتراض و نگرانی انجمن های صنفی سراسر کشور شده است.

او با انتقاد از عدم همکاری سازمان فنی حرفه‌ای با انجمن‌های صنفی‌، تصریح کرد:: بر خلاف ماده 18 قانون بهبود مستمر فضای كسب و كار، سازمان فنی حرفه‌ای در خصوص اجرای آزمون مهارت سنجی کارگران ساختمانی هیچ‌گونه همكاری ندارد و در این زمینه با شهرداری تفاهم نامه امضاء کرده است.

زارعی افزود:کارگران ساختمانی برای معرفی به سازمان فنی حرفه ای باید از انجمن های صنفی تاییدیه بگیرند ودخالت شهرداری در این زمینه ضرورتی ندارد.

این فعال کارگری به یكی دیگر از مشكلات كارگران ساختمانی پرداخت و گفت: سهمیه بیمه کارگران ساختمانی استان تهران 31 هزار و پانصد نفر است که این رقم در مقایسه با تعداد کارگران ساختمانی در این استان بسیار ناچیز است.

به گفته وی با افزایش کل سهمیه بیمه کارگران کشور،میزان سهمیه بیمه کارگران ساختمانی استان تهران نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر