کد خبر: 99207 A

یك فعال كارگری در كرمانشاه:

چكیده: «كارگران هنوز با وظایف و کاربرد نهادهای مدنی و صنوف کارگری آشنایی کامل و کافی ندارند و همین عامل باعث تضییع حقوق این جامعه در طول چند دهه اخیر به شکل‌های مختلف شده است.»

یك فعال كارگری در كرمانشاه معتقد است نمی‌توان تمام مشکلات امروز کارگران را معطوف بی‌توجهی و کوتاهی دولت‌ها دانست، زیرا کارگران هنوز با وظایف و کاربرد نهادهای مدنی و صنوف کارگری آشنایی کامل و کافی ندارند و همین عامل باعث تضییع حقوق این جامعه در طول چند دهه اخیر به شکل‌های مختلف شده است.

«مهدی زارعی» با ابراز امیدواری نسبت به تحولات مثبت جامعه کارگری در دولت یازدهم، گفت: از آنجا که دولت روحانی آشنایی کامل و جامعی با وضعیت کشور و به ویژه کارگران دارند، امید می‌رود که در این دولت شاهد تغییرات مثبتی در وضعیت فعلی جامعه کارگری باشیم.
معاون اجرایی خانه کارگر کرمانشاه با انتقاد از رقم مصوب حقوق و دستمزد کارگران در سال جاری ادامه داد: متاسفانه دولت‌ها در ادوار گذشته عملآ در ارتقا جامعه کارگری کمترین نقش را داشته‌اند.
این فعال کارگری با اشاره به اینكه كرمانشاه از جمله استان‌های محروم قربانی بی‌توجهی دولت بوده است، ادامه داد: خواسته کنونی جامعه کارگری از دولت دکتر روحانی، توجه و ایجاد زیرساخت‌های ارتقا این قشر به معنای واقعی، کاربردی و عملی است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر