کد خبر: 23897 A

تقدیر از یک کارفرمای مبتكر در سمنان:

با وجود اینکه بسیاری از واحد‌های تولیدی به دلیل تحریم‌های اقتصادی دچار مشکل شده‌اند ولی برخی از واحدهای تولیدی همچون «ایران سگك» نیز با ابتكار و جسارت سعی كرده‌اند بار فشارهای اقتصادی را به كارگران محول نكنند.

یك فعال كارگری در سمنان «تغییر چند باره كاربری» را یكی از عوامل موفقیت كارخانه ایران سگك در حفظ اشتغال و مقابله با تحریم‌های اقتصادی معرفی كرد.

حبیب‌الله محقق، دبیر خانه کارگر سمنان در این باره به ایلنا گفت: کارخانه ایران سگک واقع در شهرک صنعتی سمنان با دو بار تغییر کاربری تولید، سعی كرده است اشتغال حداقلی خود را حفظ و در راستای ایجاد کسب و کار جدید حركت كند.

این فعال كارگری با بیان اینکه «تعداد واحد‌های موفق در استان سمنان كم نیستند» ادامه داد: با وجود اینکه بسیاری از واحد‌های تولیدی به تبع تحریم‌ها و مشکلات مالی دچار مشکل شده‌اند ولی برخی از واحدهای تولیدی همچون «ایران سگك»  با ابتكار و جسارت سعی كرده‌اند بار فشارهای اقتصادی را به كارگران محول نكنند.

دبیر خانه كار سمنان با بیان اینكه این واحد كوچك تولیدی تا كنون مشكلی در زمینه پرداخت حقوق به كارگران نداشته است، از تلاش كارفرما برای اجرای طرح توسعه خبر داد و افزود: این اقدام نشان دهنده فعالیت كارخانه ایران سگك برای برنامه‌ریزی و گذر از بحران موجود در صنایع است.

این فعال كارگری در خاتمه ضمن تقدیر از مدیریت کارخانه ایران سگک سمنان به دلیل برنامه ریزی مناسب و فعالیت مطلوب، اظهار كرد: دشمنان برای مقابله با ایران بر مسایل اقتصادی تمرکز کرده‌اند و مقابله در این عرصه نیز نیازمند تلاش بیشتر و مدیریت مسئولانه است.

باارتقاء کیفیت و فناوری‌های نوین می‌توان در مقابل تحریم‌ها ایستاد

مدیر عامل کارخانه ایران سگک نیز در گفتگو با ایلنا دلیل موفقیت این كارخانه را تغییر كاربری به موقع، متناسب با شرایط اقتصادی دانست و افزود: کارخانه ایران سگک همانطور که از نامش پیداست در ۱۵ سال گذشته تولید و صادر کننده سگک کمربند بود که به سبب تغییر شرایط اقتصادی و جهت حفظ اشتغال كارگران، ناچار به تغییر کاربری شد. 

سید رضا اعلائی موسوی افزود: از 6 سال گذشته این كارخانه به تولید قطعات خودرو از جمله قفل الیت، پایه برف پاکن پژو ۴۰۵ و سمند و... اقدام كرد اما تشدید تحریم‌های غرب علیه مردم ایران كارخانه‌های بزرگ خودروساز را كه خریدار تولیدات ما بودند دچار مشكلات نقدینگی شدند و به این ترتیب كارخانه ایران سگك، با حفظ نام برای دومین بار به تغییر كاربری و تولید قطعات پنجره‌های پی وی سی اقدام كرد.

مدیر عامل کارخانه ایران سگک درباره تفاوت تولید كنونی این كارخانه با محصولات قبلی، گفت: تغییر کاربری و ادامه تولید با ماشین آلاتی که در گذشته با آن سگک کمربند و قطعاتی از خودرو تولید می‌کردیم دارای شرایط بسیار سخت و نیازمند ابتكار و ظرافت خاصی بود که خوشبختانه با پشتکار مدیران و کارگران این تلاش به ثمر نشست.

این کارفرما افزود: در صورتی که تولید قطعات پنجره‌های پی وی سی با مشکل روبرو شود باز هم تغییر کاربری خواهیم داد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر