کد خبر: 67260 A

نماینده کارگران نساجی مازندران در حضور فرماندار:

خلاصه: «همکارانی هم هستند که به واسطه همان فشار‌ها اینك در بستر بیماری قرار گرفته‌اند./ کارگران نساجی مازندران از ۴ الی ۲۵ ماه حقوق معوقهٔ خود را دریافت نکرده‌اند و عده‌ای هم که بازنشسته شده‌اند نتوانسته‌اند از سنوات بازنشستگی خود بهره ببرند.»

نماینده کارگران نساجی مازندران گفت: کارگران نساجی مازندران طی سه سال گذشته در اسفناک‌ترین شرایط ممکن گذران زندگی می‌کنند.

به گزارش ایلنا از ساری، «محمد نوبخت» شامگاه یکشنبه در دیدار نهاد‌ها و فعالان جامعه کارگری با استاندار مازندران از تعدادی از همكارانش یاد كرد كه با تعطیلی كارخانه «نتوانستند زیر این همه فشار زندگی دوام بیاورند و امروز زیر خروار‌ها خاک مدفون شده اند». او گفت: همکارانی هم هستند که به واسطه همان فشار‌ها اینك در بستر بیماری قرار گرفته‌اند.

نماینده كارگران نساجی مازندران با ابراز تشکر از حمایت‌های مسئولین استان در خصوص بازنشستگی تعدادی از این کارگران و راه‌اندازی مجدد کارخانه گفت: کارگران نساجی مازندران از ۴ الی ۲۵ ماه حقوق معوقهٔ خود را دریافت نکرده‌اند و عده‌ای هم که بازنشسته شده‌اند نتوانسته‌اند از سنوات بازنشستگی خود بهره ببرند.

نماینده کارگران نساجی مازندران گفت: متاسفانه از سوی سرمایه‌گذار جدید شرکت هیچ برنامه‌ای برای مطالبات کارگران و چگونگی پرداخت آن ارائه نشده است.

وی افزود: در کنار این بی‌توجهی‌ها به دنبال مراجعات مکرر ما برای رفع این مشکل نیز تا کنون جواب قانع کننده و قابل ملاحظه‌ای دریافت ننموده‌ایم.

نوبخت اضافه نمود: از مسئولین استان انتظار داریم که با توجه به شرایط تورم و بی‌ارزش شدن ریال، نسبت به پرداخت مطالبات کارگران و بازنشستگان به صورت جدی وارد عمل شوند.

نماینده کارگران و بازنشستگان نساجی مازندران افزود: متاسفانه سرمایه‌گذاران از آوردن نقدینگی متناسب با تعهدات امتناع می‌كنند و با فروش املاک و محصولات تولیدی به هزینه جاری می‌پردازند و اصلا توجهی به معوقات کارگران ندارند.

وی مشکلات مالی کارگران نساجی با توجه به تورم فزاینده و گرانی‌های افسارگسیخته را نگران کننده دانست و گفت: درخواست ادامه حمایت‌های استاندار محترم را داریم تا در وضعیت نا‌مناسب مالی گره‌ای از کار کارگران نساجی باز شود.

این فعال جامعه کارگری در ادامه با بیان اینکه متاسفانه بسیاری از ضایعات کارخانه به بیرون منتقل شده و از سرنوشت آن‌ها و وضعیت مالی آن‌ها اطلاعات خاصی در دست نیست گفت: هیچ برنامه خاصی در این مورد وجود ندارد و ما ضمن تقدیر از حمایت شما در جهت جلوگیری از خروج بی‌رویه ضایعات از شرکت خواستار رسیدگی به این مسئله هستیم.

نوبخت همچنین خواستار تشکیل کمیته‌ای ۳ جانبه با حضور مدیریت شرکت، دولت و نمایندگان کارگران شد و ابراز داشت: امیداریم در قالب این گفتگوی سه جانبه بتوانیم با مدیریت منابع مالی و رایزنی‌های مداوم به وضعیت فعلی سروسامانی بدهیم.

وی افزود: درخواست ما این است که ارائه هرگونه تسهیلات، بخصوص تسهیلات ارزی و بازگشایی ال سی برای سرمایه گذار منوط به اجرای تعهدات او در قبال کارگران، مخصوصا در مورد حقوق‌ها باشد.

این نماینده کارگری بیان داشت: اگر بازگشاییی ال-سی و تعویق در سرمایه گذاری سرمایه گذار ایجاد شود شرکت به بحرانی دیگر دچار خواهد شد که این خواست هیچ کس نیست.

نوبخت اضافه کرد: خواست ما این است که کمیته‌ای که در سال گذشته جهت نظارت بر امر احیا تشکیل شد، مجداد تشکیل شود تا با دقت و هم اندیشی کار‌ها را به سرانجام برسانیم.

در پایان وی با اشاره به تلاش‌های فرماندار قائمشهر در جهت حل مشکلات فی بین بانک و شرکت، آن‌ها را ناکافی دانست و گفت: متاسفانه ما همچنان بابت برخی از اقساط به بانک بدهکاریم، لذا خواستار مساعدت مسئولین تا حل کامل این مشکل هستیم.

کارگران نساجی مازندران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر