کد خبر: 67405 A

به سبب توسعه بی‌برنامه شهر؛

کارخانه رنگ کهر که فعالیت آن از ۲۰ سال گذشته در محیطی بدور از سکنه آغاز شده است هم اکنون به دلیل احاطه شدن در ساختمانهای مسکونی که بی‌رویه توسعه یافته‌اند ناچار است به جرم آلاینده بودن از سوی سازمان محیط زیست تولید خود را متوقف کند.

کارخانه «رنگ کهر» بوشهر به دلیل دریافت اخطارهای متعدد زیست محیطی با بیش از ۱۰۰ کارگر در آستانه تعطیلی قرار گرفته است.

«سید موسی میر جهانمردی»، دبیر خانه کارگر بوشهر با اعلام این خبر به ایلنا گفت: سازمان محیط زیست به دلیل آلاینده بودن تولید در کارخانه رنگ کهر اخطارهای جدی را به کارفرمای این واحد تولیدی برای انتقال کارخانه داده است.

او افزود: فعالیت این کارخانه كه از ۲۰ سال گذشته در محیطی بدور از سکنه آغاز شده بود، هم اکنون به دلیل توسعه بی‌برنامه شهر و احاطه شدن توسط ساختمانهای مسکونی، «آلاینده» محسوب می‌شود و به همین دلیل از سوی سازمان محیط زیست تهدید به توقیف شده است.

اواضافه کرد: در گذشته نیز فعالیت این كارخانه به دلیل آلایندگی از سوی کار‌شناسان اداره محیط زیست، به مدت دو سال با حکم قضایی متوقف شده بود.

این فعال کارگری ادامه داد: با پی گیری مالکان کارخانه و ارائه تعهدات زیست محیطی، این کارخانه مجددا راه‌اندازی شد اما با واكنش اعتراضی شهروندان، و فشار شهرداری، مسئولان محیط زیست مجددا فشار بر این واحد تولیدی را تشدید کرده‌اند.

او گفت: با وجود اینکه مسئولان بر جابجایی این واحد تولیدی تاکید دارند اما مشکلات مالی و اقتصادی این امکان را برای جابجایی کارخانه به کارفرما نمی‌دهد.

دبیر خانه کارگر بوشهر با تاكید بر لزوم تامین امنیت شغلی کارگران این واحد تولیدی از سوی دولت، ادامه داد: حدود یکصد کارگر این کارخانه به علاوه نگرانی‌هایی که به واسطه دریافت نکردن حقوق در شش ماه گذشته (آبان ۹۱) متحمل شده‌اند هم اکنون با تهدید دولت مبنی بر توقف تولید و تصمیم کارفرما برای تعطیلی کارخانه، نگرانی‌ تامین معیشت‌شان دوچندان شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر