کد خبر: 8404 A

عدم پرداخت مطالبات معوقه از سوی خریدارانی همانند وزارت نیرو و سایر ارگانهای دولتی و خصوصی باعث شده که این کارخانه توان مالی خود را از دست داده و دچار کمبود منابع مالی شود.

دبیر خانه کارگر سمنان اعلام کرد: ۸۰ کارگر کارخانه آلدا به علت مشکلات مالی کارخانه سه ماه متوالی حقوق دریافت نکرده‌اند.

حبیب الله محقق با اعلام این خبر به ایلنا گفت: کارخانه آلدا دامغان با بیش از ۲۷ سال سابقه تولید در این حوزه به علت مشکلات نقدینگی ناچار شده است از عهده پرداخت سه ماه از حقوق کارگران خود بر نیامده است.

این فعال كارگری با اشاره اینكه كارخانه آلدا تولیدكننده یراق آلات خطوط انتقال نیرو و کلمپ پست‌های برق است، افزود: عدم پرداخت مطالبات معوقه از سوی خریدارانی همانند وزارت نیرو و سایر ارگانهای دولتی و خصوصی باعث شده که این کارخانه توان مالی خود را از دست داده و دچار کمبود منابع مالی شود.

دبیر اجرایی خانه كارگر سمنان در ادامه میزان بدهی وزارت نیرو و سایر ارگان‌های دولتی و خصوصی به کارخانه آلدا را «طبق گفته مدیریت کنترل و کیفیت کارخانه» حدود ۸ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: از مبلغ ۸ میلیارد تومان بدهی‌های معوقه به این کارخانه سهم وزارت نیرو، حدود ۴ میلیارد تومان است که هنوز پرداخت نشده است.

محقق اضافه کرد: اگر وزارت نیرو بخشی از بدهی‌های خود را به کارخانه آلدا پرداخت کند، حداقل مشکل پرداخت حقوق ۸۰ کارگران مرتفع خواهد شد.

این فعال كارگری در سمنان همچنین عنوان کرد: افزایش میزان بدهی مالیاتی این کارخانه به وزارت اقتصاد و دارایی باعث شده است این واحد تولیدی تهدید به توقیف اموال شده و تعدادی از حسابهای بانکی‌اش نیز مسدود شوند.

رئیس سابق کانون هماهنگی شوراهای اسلامی استان سمنان با ابراز نگرانی از تهدید امنیت شغلی ۸۰ کارگر کارخانه آلدا، اظهار داشت: اگر مشکلات این واحد تولیدی در دریافت بدهی‌های معوقه از وزارت نیرو و سایرین رفع نشود این کارخانه برای ادامه حیات و کاهش بار مالی خود ناچار خواهد شد هر ماهه تعدادی از کارگران خود را اخراج کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر