کد خبر: 85440 A

چکیده: «عصر دیروز یک کارگر ساختمانی در عمق چاهی واقع در منطقه شهرک غرب تهران محبوس شد/ این کارگر توسط عوامل امداد نجات یافت و برای درمان به عوامل امداد تحویل داده شد».

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از ریزش دیواره‌های یک گودال بر سر یک کارگر خبر داد.

به گزارش ایلنا، سید جلال ملکی با اعلام این خبر گفت: وقوع حادثه ریزش چاه در ساعت 18:52 روزگذشته به سامانه 125 اطلاع داده شد و در پی آن ستاد فرماندهی آتش‌نشانان ایستگاه سه و گروه نجات هشت را به محل حادثه واقع در شهرک‌غرب بلوار دادمان خیابان ارغوان‌غربی اعزام کرد.

وی ادامه‌داد: آتش‌نشانان پس از حضور در محل متوجه شدند که کارگران مشغول حفر گودالی با عمق چهار متر و طول 10 متر به منظور کارگذاری‌ لوله‌های فاضلاب بوده‌اند که ناگهان به علت سست‌بودن خاک محل، دیواره‌های گودال ریزش کرده است.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه یکی از کارگران تا قسمت سینه در زیر خاک محبوس شده بود، به ایسنا گفت: آتش‌نشانان در مراحل نخست اقدام به ایمن‌سازی محل کرده و در حالی که به علت سست‌بودن خاک، احتمال ریزش بیشتر آن وجود داشت، عملیات خود برای خارج‌کردن این کارگر 35 ساله افغان را آغاز کردند.

ملکی اضافه‌کرد: سرانجام آتش‌نشانان در ساعت 21:15 این کارگر افغان را از زیر خاک خارج کرده و با حداقل آسیب‌دیدگی برای ادامه روند رسیدگی به درمان تحویل عوامل اورژانس مستقر در محل حادثه دادند.

به گفته وی، آتش‌نشانان در ساعت 22:28 پس از ایمن‌سازی محل به عملیات خود خاتمه دادند.

حوادث کار حوادث کارگران ساختمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر