کد خبر: 11143 A

هشدار توکلی در صحن علنی مجلس:

ما باید به هشدارهای کار‌شناسان اقتصادی توجه کنیم چراکه اگر توجه نشود قطعا با افراد بیکار مواجه خواهیم شد و اگر این جمعیت بیکار به سمت این رود که شاغلین بیکار شوند برای کشور سخت خواهد شد و مسئولان دولتی باید از این امر بترسند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: ما باید به نصایح کار‌شناسان اقتصادی گوش دهیم اگر به آن نصایح توجه نشود قطعا بیکاری در کشور افزایش پیدا خواهد کرد و ترس ما از این است که شاغلین ما نیز بیکار شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا احمد توکلی در موافقت با طرح دو فوریتی حمایت از سرمایه گذاری‌های عمرانی و تولیدملی و اصلاح قانون بودجه سال ۹۱ کل کشور در صحن علنی امروز مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در صحبت‌های وزیر اقتصاد و دارایی که در ۲/۶/۱۳۹۱ که در جلسه‌ای با مقام معظم رهبری برگزار شده بود بیان کرد که دولت در نظر دارد قیمت ارز را بالا ببرد تا بتواند یارانه ملت را پرداخت کند نگران شده‌اند و طرح‌های دو فوریتی را برای دست اندازی دولت بر منابع حاصل از ارز به مجلس مطرح کرده‌اند.

وی در رابطه با اصل طرح هدفمندی یارانه‌ها گفت: اصل طرح هدفمندی یارانه‌ها برای این مطرح شد که قیمت سوخت و حامل‌های انرژی به قیمت جهانی نزدیک شود تا بخش از درآمدی این موضوع به تولید و بخشی به صنعت و بخشی نیز به یارانه مردم و مابقی را دولت برای خود بردارد تا در اجرای برنامه‌های آینده با مشکل مواجه نشود.

وی افزود: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ارائه طرح‌های دوفوریتی بمی‌خواستند اجازه ندهند دولت برای پرداخت یارانه‌های نقدی مردم از خزانه دولت خاصه خرجی کند زیرا حق این کار را ندارد و این امر اگر در کشور اجرایی شود بر رشد تورم اثر بسیاری خواهد گذاشت.

توکلی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر در صندوق توسعه ملی ۴۰ میلیارد دلار ارز وجود دارد که اگر نمایندگان اجازه دهند دولت برای رفع حاجات مقطعی خود از آن استفاده خواهد کرد و این در صورتی است که در قانون بودجه کل کشور به دولت اجازه داده شده است که ۱۰ درصد از درآمد سالیانه می‌تواند برای گرفتاری‌های خود استفاده کند.

وی افزود: ما باید به هشدارهای کار‌شناسان اقتصادی توجه کنیم چراکه اگر توجه نشود قطعا با افراد بیکار مواجه خواهیم شد و اگر این جمعیت بیکار به سمت این رود که شاغلین بیکار شوند برای کشور سخت خواهد شد و مسئولان دولتی باید از این امر بترسند.

توکلی گفت: اگر به نصایح خیرخواهان گوش می‌دادیم وضع ما بهتر از اینکه هستیم بود و بهتر می‌توانستیم اقتصاد مقاومتی را در این برهه اجرایی کنیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر