کد خبر: 17596 A

رئیس کانون شوراهای اسلامی کار مازندران:

عمده مشکلات واحد‌های تولیدی که کارفرمایان را وادار می‌کنند بسیاری از نیروهای خود را تعدیل و یا اخراج کنند هزینه‌های سر بار از جمله سوخت و.. هدفمند نکردن یارانه‌های بخش‌های تولید است.

رئیس کانون شوراهای اسلامی کار کارخانجات مازندران گفت: نداشتن سرمایه در گردش و بهره‌های بانکی، کمر واحدهای تولیدی را شکسته است.

میرعلی شیر افکن در گفتگو با خبرنگار ایلنا در ساری با بیان اینکه واردات بی‌رویه کالا‌ها همه بازار‌های داخلی را اشغال کرده است اظهار داشت: وارد کردن کالا‌هایی که در داخل با کیفیت بهتر تولیدمی‌شوند و جوابگوی نیاز مصرفی داخل هستند، ضرورت ندارد.

این فعال کارگری با بیان اینکه واردات بی‌رویه و گسترش قاچاق کالا‌ باعث شده است بخش اعظمی از واحد‌های تولیدی استان مازندران دچار مشکل شوند، افزود: عمده مشکلات واحد‌های تولیدی که کارفرمایان را وادار می‌کنند بسیاری از نیروهای خود را تعدیل و یا اخراج کنند هزینه‌های سر بار از جمله سوخت و.. هدفمند نکردن یارانه‌های بخش‌های تولید است.

رئیس کانون شوراهای اسلامی کار کارخانجات مازندران با اشاره به اینکه واردات بی‌رویه دست و پای کارفرمایان را در فروش کالاهای تولیدی بسته است، عنوان کرد: در ماههای گذشته ودر سال حمایت از کار وتولید وسرمایه ایرانی بسیاری از واحدهای تولیدی تعطیل گردیده‌اند وخیل اعظمی ازنیروهای کار سرگردان وبلا تکلیف هستند.

او با طرح این سئوال که چرا با وجود اینکه کالایی در داخل تولید می‌شود و نیازهای بازار‌های داخلی را برآورده می‌کند باز هم دست به واردات این کالا‌ها می‌زنیم اظهار داشت: اقساط عقب افتاده و افزایش سود تسهیلات بانکی، کارفرمایان را روز به روز نگران‌تر می‌کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر