کد خبر: 42767 A

رئیس انجمن‌های صنفی کارگران اصفهان:

حقوق تعیین شده در ابتدای سال جاری، هیچ تناسبی با تورمی که روز به روز افزایش پیدا می‌کند ندارد. قدرت خرید کارگران هر روز کاهش می‌یابد.

رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران استان اصفهان با اشاره به بحران اقتصادی فعلی کشور و پیامدهای زیان بار آن برای جامعه کارگری، حقوق تعیین شده در ابتدای سال جاری را با واقعیت‌های اقتصادی کشور نا‌متناسب دانست.

علی یزدانی در این باره به ایلنا گفت: حقوق تعیین شده در ابتدای سال جاری، هیچ تناسبی با تورمی که روز به روز افزایش پیدا می‌کند ندارد.

این فعال صنفی با اشاره به كاهش روزانه قدرت خرید كارگران، ادامه داد: دولتمردان در رابطه با حفظ قدرت خرید كارگران انجام وظیفه نمی‌کنند. مسئولان در ابتدای هر سال می‌گویند حداقل حقوق تعیین شده برای کارگران را در سال آینده عادلانه افزایش می‌دهند ولی به وعده‌های‌شان عمل نمی‌كنند.

این فعال کارگری با اشاره به پیامدهای زیان بار بحران اقتصادی موجود برای جامعه کارگری افزود: در بحران اقتصادی فعلی کشور هیچ چیزی حتی به عنوان مزایا به دستمزد کارگران اضافه نشده است و کارگران روز به روز فقیر‌تر می‌شوند. این وضعیت مشکلات جانبی مختلفی به همراه خود دارد که جبران ناپذیر است.

یزدانی با تاکید بر لزوم تعیین یک سبد غیر نقدی مستمر برای کارگران بیان کرد: مسئولان باید یک سبد غیر نقدی ثابت برای کارگران تعیین کنند که با گذشت زمان چیزی از آن کم نشود و به اصطلاح آب نرود. برای مثال اگر ۲ کیلو برنج را در ماه فروردین به کارگران دادند در اسفند ماه هم همین مقدار را بدهند.

رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران استان اصفهان در پایان با انتقاد از اجرای نادرست طرح هدفمندی یارانه‌ها اظهار داشت: در سال‌های گذشته بن‌هایی به کارگران تعلق می‌گرفت که باعث می‌شد همیشه كالاهای اساسی را در خانه‌های خود داشته باشند. متاسفانه طرح هدفمندی یارانه‌ها کمر جامعه کارگری را خم کرده است.

دستمزد نیمه دوم سال دستمزد تورم دستمزد 92
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر