کد خبر: 87611 A

مسئول کانون شوارهای اسلامی کار استان:

چکیده: «در آمار رسمی آمده است که در سال ۹۱ نرخ بیکاری استان همدان به حدود ۹/۷ درصد رسیده است/ این درحالی است که به استناد وضعیت واحدهای تولیدی نرخ بیکاری در همدان هنوز تک رقمی نشده است».

مسئول کانون شوراهای اسلامی کار استان همدان گفت: بر خلاف ادعای کارگروه اشتغال استان، نرخ بیکاری در همدان هنوز تک رقمی نشده است.

احمد معبودی با اعلام این مطلب به ایلنا گفت: در آمار رسمی آمده است که در سال ۹۱ نرخ بیکاری استان همدان به حدود ۹/۷ درصد رسیده است.
وی بابیان اینکه واقعیت‌های مربوط به اوضاع بنگاه‌های صحت این ادعا را رد می‌کند، گفت: در حال حاضر فعالیت در شهرک‌های صنعتی به حدود ۴۰ درصد رسیده است.
این مقام کارگری با بیان اینکه به دلیل نوسانات ارزی واحدهای صنعتی دیگر رونق گذشته را ندارند، از تعدیل بخش قابل توجهی از کارگران شاغل در این واحد‌ها خبر داد.
بازرس کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور بایادآوری اینکه قرار بود دولت در سال ۹۱ حداقل ۲ میلیون و پانصد هزار شغل پایدار جدید ایجاد کند، گفت: بنابر اطلاعات جمع آوری شده در بهترین حالت دولت تنها به ۵۰ درصد تعهد خود عمل کرده است.
وی همچنین بابیان اینکه عمده اشتغال ایجاد شده مربوط به فعالیت‌های عمرانی بوده است، گفت: فعالیت عمرانی یک کار موقت است و بنابراین مشاغلی که ایجاد شده‌اند نیز غیر پایدار هستند.

نرخ بیکاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر