کد خبر: 879 A

رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور:

اگر به واحدی پولی داده می‌شود باید به ازای آن تعهد گرفته شود که در آن واحد تعدیل و کاهش نیرو اتفاق نیفتدرئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور ابراز امیداواری کرد واحد‌های تولیدی و کارخانجات کشور، بر اثر تحریم‌ها و فشار‌های اقتصادی وارد شده، بعد از تعطیلات تابستانی ‏ ‏همچنان به قوت خود فعالیت کنند.


اولیا علی بیگی در گفت‌و‌گو با ایلنا اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی بدین معنی است که مسئولین با تدابیری که در مدیریت خودشان به کار می‌گیرند، ‏با مسئله تحریم‌ها واقع بینانه برخورد کنند.


او نظارت دولت بر عملکرد بنگاه‌های زودبازده را ضعیف دانست و در همین زمینه اعلام کرد: دولت در چند سال گذشته در جهت افزایش نقدینگی بنگاه‌های زود بازده تلاش کرده است اما سوء استفاده احتمالی از این کمک‌ها باعث شد تا نتیجه مطلوب حاصل نشود.


وی تصریح کرد: کمک‌های دولت باید منظم و برنامه ریزی شده باشد. برای مثال اگر به کارگاهی ۵۰۰ میلیون تومان کمک می‌شود ‏ باید قبل از آن ‏‏، آخرین آمار کارگران آن واحد گرفته شود. ‏


به گفته علی بیگی استعلام بیمه کارگران از سازمان تامین اجتماعی بهترین روش برای این کار است.


رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور در پایان افزود: منابع ملی باید در جهت رفاه حال ملت سرمایه گزاری شود. اگر به واحدی پولی داده می‌شود باید به ازای آن تعهد گرفته شود که در آن واحد تعدیل و کاهش نیرو اتفاق نیفتد متاسفانه حداقل در حال حاضر در بسیاری از موارد اینگونه نیست.


پایان پیام

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر