کد خبر: 88491 A

استاندار سیستان و بلوچستان:

چكیده: «باید به زودی تصمیمی گرفته شود تا ۲۰۰ کارگری که رزق و روزی آن‌ها بریده شده تکلیفشان مشخص شود/ این بازارچه برای ما فرصت است و باید در سریع‌ترین زمان ممکن بازگشایی شود.»

در پی انتشار گزارشی از بیكاری كارگران مرزنشین با تعطیلی بازارچه مرزی «گمشاد»، استاندار سیستان و بلوچستان گفت: گمرگ، مرزبانی و فرمانداری باید کمک کنند تا این بازارچه مجدد بازگشایی شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «حاتم نارویی» در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز به بیکاری بیش از ۲۰۰ کارگر و راننده اشاره کرد و گفت: باید به زودی تصمیمی گرفته شود تا ۲۰۰ کارگری که رزق و روزی آن‌ها بریده شده تکلیفشان مشخص شود، این بازارچه برای ما فرصت است و باید در سریع‌ترین زمان ممکن بازگشایی شود.

مدیرکل بازارچه‌های مرزی سیستان و بلوچستان نیز در ادامه جلسه با اشاره به تعطیلی بازارچه مرزی گمشاد گفت: بازارچه آمادگی دارد از همین امشب یا فردا بر اساس توانمندی‌های خود فعالیتش را از سر بگیرد.

«ابراهیم افرازه» ادامه داد: زیبنده این نیست که ۱۳۰ کارگر و تعداد زیادی هم راننده بیکار باشند، مرزبانی نواقص را اعلام کند و ما هم به تدریج آن‌ها را رفع خواهیم کرد.

وی تنها منفعت بازارچه گمشاد را از آن مردم دانست و تصریح کرد: اگر این بازارچه راه بیافتد مردم منتفع می‌شوند و ما به مرور زمان می‌توانیم نواقص را رفع کنیم.

 

 

کارگران مرزنشین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر