کد خبر: 91385 A

سخنگوی قوه قضائیه:

چكیده: «ما بعد از بازداشت رئیس شرکت و هیات مدیره و بعضی مسئولان تشکیلات آن‌ها، ابتدا تلاش کردیم که این کارخانه‌ها از فعالیت باز نایستد و به اصطلاح نخوابد و کارگران اخراج نشود.»

سخنگوی قوه قضائیه امروز در تازه‌ترین نشست مطبوعاتی خود به وضعیت كارگران اخراجی كارخانه‌های مه‌آفرید امیر خسروی پس از كشف اختلاس ۳هزار میلیارد تومانی اشاره كرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «غلامحسین محسنی اژه‌ای» در این باره گفت: بعضی از این متهمین پول‌هایی که گرفته بودند کارخانجاتی را در دست گرفته بودند و قرار بود تا ۵ سال کارگران کارخانه‌ها را حفظ کند اما زمانی که ما پرونده را بررسی کردیم دیدیم نه تنها این کارگران حفظ نشده‌اند، بلکه تعدادی از آن‌ها بدون سر و صدا نیز اخراج شده‌اند.
این مقام قضایی ادامه داد: ما بعد از بازداشت رئیس شرکت و هیات مدیره و بعضی مسئولان تشکیلات آن‌ها، ابتدا تلاش کردیم که این کارخانه‌ها از فعالیت باز نایستد و به اصطلاح نخوابد و کارگران اخراج نشود.
وی ادامه داد: در کنار رسیدگی به پرونده تلاش کردیم که به کارگران لطمه نخورد و به صورتی نباشد که به خاطر کار قضایی ۵ هزار کارگر لطمه ببیند و خوشبختانه بعضی از این کارخانه‌ها امروز به سود دهی نیز رسیده‌اند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر