کد خبر: 9239 A

عضو هیات مدیره اتحادیه کارگران قراردادی:

از سوی دیگر كارگران به طور غیر مستقیم نیز در جایگاه مصرف کننده، با توجه به وضعیت نامتعارف بازار و تغییرات مکرر نرخ اقلام كالاهای اساسی و گرانی‌ها در تامین مایحتاج خانواده خود تحت فشار قرار دارند.

عضو هیات مدیره اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی کشور افزایش نرخ ارز در بازار را به طور مستقیم تاثیر گذار در معیشت خانواده‌های كارگری دانست.

مهدی نجف‌پور با ابراز نگرانی از تاثیرات نوسانات نرخ ارز بر زندگی کارگران تصریح کرد: افزایش افسار گسیختهٔ قیمت ارز در بازار آزاد به طور مستقیم بر زندگی کارگرانی که شغل خود را از دست می‌دهند و حتی كارگرانی كه در واحد‌های مختلف تولیدی فعال هستند تاثیر گذاشته است.

او افزود: با شدت گرفتن بحران در بخش تولید، هم اکنون کارگران قرارداد موقت در معرض تعویق چندین ماهه حقوق و اخراج‌های دسته جمعی و مرخصی‌های اجباری بی‌بازگشت قرار دارند.

نجف‌پور اضافه کرد: از سوی دیگر كارگران به طور غیر مستقیم نیز در جایگاه مصرف کننده، با توجه به وضعیت نامتعارف بازار و تغییرات مکرر نرخ اقلام كالاهای اساسی و گرانی‌ها در تامین مایحتاج خانواده خود تحت فشار قرار دارند.

این فعال کارگری در بخش دیگری از سخنان خود، افزایش میزان هزینه‌های تمام شده تولید را متاثر از نوسانات نرخ ارز دانست و تصریح کرد: شرایط کنونی بازار و آزاد سازی قیمت‌ها و نیز شرایط بحرانی و عدم ثبات اقتصادی موجود باعث ناتوانی كارگران در تامین معیشت خانواده و به تبع از بین رفتن انگیزهٔ کار شایسته شده است.

او ادامه دارد: عواقبی همچون تضعیف خانواده‌ها، ایجاد مشاغل کاذب، بروز بحران روانی و تزلزل ذهنی سرپرست خانواده جهت تامین مخارج جاری و متعاقب آن فراگیر شدن فساد، جامعه کارگری را تهدید کرده می‌كند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر