کد خبر: 9662 A

یك فعال كارگری:

از ابتدای امسال تاكنون كارگران ایران در 2 نوبت با جمع آوری 20 هزار امضا خواستار بازنگری در حداقل دستمزد سال 91 شدند/ جنس مطالبات كارگران و بازاریان یكی نیست.

یكی از هماهنگ‌كنندگان نامه اعتراضی خطاب به وزیر كار، با بیان اینكه تاكنون وزارت كار بصورت رسمی به نامه بیست هزار امضایی كارگران مبنی بر ضرورت بازنگری در دستمزدهای سال 91 پاسخ نداده‌است، از ارسال یك طومار 10 هزار امضایی دیگر تا پایان ماه جاری خبر داد.

پروین محمدی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، یادآور شد: از ابتدای امسال تاكنون كارگران ایران در 2 نوبت با جمع آوری 20 هزار امضا خواستار بازنگری در حداقل دستمزد سال 91 شدند.

وی افزود: این امضا ها در قالب طوماری در تاریخ های 27 خرداد و اول ماه مهر به دبیرخانه وزارت‌كار و امور اجتماعی تحویل داده‌شد.

به گفته محمدی امضا كنندگان به طور جدی خواهان بازنگری در دستمزدهای تعیین شده هستند.

این فعال كارگری با یادآوری اینكه كاهش هزینه‌های روزانه و تامین منافع كارگران در بازنگری قانون كار از دیگر خواسته‌های امضا كنندگان این طومار 20 هزار امضایی است، افزود: هنوز وزارت كار و امور اجتماعی بطور رسمی به این درخواست پاسخ نداده‌است.

محمدی افزود: با توجه به سكوت وزارت كار، كارگران قصد دارند تا با جمع آوری 10 هزار امضای جدید خواسته‌های قبلی خود را به وزارت كار یادآور شوند.

وی افزود: در پی تشدید نوسانات نرخ ارز و كاهش ارزش پول ملی‏، وضع اقتصادی به نسبت ماه‌های نخستین سال جاری نامناسب تر شده است.

محمدی با اشاره به اعتراض هفته گذشته بازاریان گفت: هرچند تمامی گروه‌های اجتماعی نسبت به ادامه وضع موجود نگران هستند اما جنس مطالبات و خواسته‌های تمامی این گروه‌ها یكسان و برابر نیست.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر