کد خبر: 10997 A

صادق‌زاده با استناد به ماده ۱۳۴ قانون کار خواستار شد:

گزارش مبسوط اقدامات و عملکرد کانون کارگران بازنشسته تبریز و حومه به طور منظم در اختیار سازمان تعاون کار و رفاه اجتماعی قرار گرفته است.

رییس کانون کارگران بازنشسته مشمول قانون کار شهرستان تبریز و حومه خواستار نظارت جدی و مستمر سازمان تعاون،کار و رفاه اجتماعی بر فعالیت تشکل‌ها و رفع هرگونه شبهه‌ای در این زمینه شد.

به گزارش ایلنا از تبریز، کریم صادق زاده که در مراسم اهدای احکام اعضای جدید هیئت مدیره و بازرسان کانون کارگران بازنشسته مشمولین قانون کار آذربایجان شرقی سخن می­ گفت تأکید کرد ما بر اساس ماده ۱۳۴ قانون کار خواستار نظارت عالیه سازمان تعاون کار و رفاه اجتماعی بر تشکل‌های تحت پوشش این سازمان از جمله کانون‌های کارگران بازنشسته مشمولین قانون کارهستیم.

وی در ادامه کارگران بازنشسته را افراد دلسوز، خردمند و مربیان جامعه نام برد و گفت: این قشر عمر شریف خود را در سنگرهای صنعتی، تولیدی و خدماتی پشت سر گذاشته و به شایستگی و تحمل دشواری‌ها در کار و زندگی و معاش به افتخار بازنشستگی نایل آمده‌اند که بر این اساس خدمت به این قشر کار خداپسندانه‌ای بوده و باید قدر آن را دانست.

کریم صادق زاده با ارایه گزارشی از فعالیت‌های این کانون در دوره جدید فعالیت خود گفت: کانون کارگران بازنشسته شهرستان تبریز و حومه با ایجاد وحدت، هماهنگی تلاش کرده تا خدمات مناسبی را با برنامه ریزی به بازنشستگان تحت پوشش خود ارایه دهد که در این راستا با تشکیل کمیته‌های ۹ گانه شامل مقررات و قوانین، وام، فرهنگی، سیاحتی، آموزشی، فنی اشتغال، بهداشت بیمه، درمان، هماهنگی، اقتصاد و سرمایه گذاری و تعاون و اولویت بندی نیازها در تحقق خواسته‌های به حق و منطقی این قشر در چارچوب اهداف این تشکل گام بردارد.

وی تعداد بازنشستگان و مستمری بگیران شهرستان تبریز را 47 هزار اعلام کرد و گفت: در دوره قبلی فعالیت این کانون، تعداد اعضای آن حدود ۱۶ هزار نفر بود که در دوره جدید توانستیم با رشدی ۱۰۰درصدی آن را ۳۱ هزار نفر برسانیم.

نائب رئیس هیئت مدیره کانون کارگران استان مشمولین قانون کار یکی از اقدامات مهم در دوره جدید فعالیت این کانون را اصلاح اساس‌نامه آن عنوان کرد و گفت: جا دارد در این زمینه از همکاری معاونت روابط کار و ریاست سازمان کارگری و کارفرمایی تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی آقایان همایی راد و رضایی قدردانی نمایم.

صادق زاده در ادامه همچنین با بیان اینکه با حضور مهندس فاتح در ریاست سازمان تعاون کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی رسیدگی به مشکلات بازنشستگان و مستمری‌بگیران شتاب بیشتری به خود گرفته است گفت: با توجه به اینکه مسایل مختلفی در قبال حقوق حقه این قشر در بخش‌های مختلف از جمله قانون عادی و بازنشستگی پیش از موعد در کارهای سخت وزیان آور، قانون نوسازی صنایع و ماده۱۰، درمان مستقیم وجود دارد انتظار می‌رود با یکپارچگی بیشتری و همکاری تشکل‌های قانونی و صنفی مشکلات این قشر پیگیری شود.

وی با بیان اینکه در این دوره از فعالیت این کانون، اعضای هیئت مدیره ۴۸ جلسه به صورت مداوم برگزار کرده‌اند گفت: گزارش مبسوط اقدامات و عملکرد کانون کارگران بازنشسته تبریز و حومه به طور منظم در اختیار سازمان تعاون کار و رفاه اجتماعی قرار گرفته است.

صادق زاده ارایه خدمات در بخش بیمه درمان تکمیلی به کارگران بازنشسته تبریز اشاره کرد و گفت: هم اکنون این کانون در این حوزه به بیش از صد هزار نفر خدمات ارایه داده و از این لحاظ رتبه اول کشوری را کسب کرده است.

صادق زاده خرید ساختمان برای این کانون از محل درآمدهای قانونی را یکی دیگر از اقدامات این کانون در این دوره از فعالیت خود اعلام کرد و گفت: با هدایت‌های مالی صحیح توانسته‌ایم در این دوره، ساختمانی را به ارزش بیش از ۴۳۲ میلیون تومان برای کانون خریداری نماییم که در نظر داریم با تداوم این فعالیت‌ها به زودی فروشگاه بزرگی نیز برای اعضای کانون خریداری نماییم.

وی تلاش برای اعطای کارت منزلت برای کارگران بازنشسته با همکاری شهرداری تبریز را از جمله دیگر فعالیت‌های این کانون خواند و گفت: در مورد افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران نیز با همت و تلاش همه جانبه و عنایت ویژه دولت خدمتگزار و مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی بر اساس ماده 96 قانون تأمین اجتماعی در سال 1391 به میزان 5/18 درصد بر اساس نرخ تورم رسمی کشور اقدام گردید که در این ارتباط لازم است از عنایت ویژه وزیر محترم تعاون کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی قدردانی نماییم.

صادق زاده در پایان با قدردانی از تشکیل این جلسه خواستار تداوم برپایی آن برای پیگیری مشکلات کارگران بازنشسته شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر