کد خبر: 11043 A

رئیس کانون کارگران بازنشسته آذربایجان شرقی:

مسگری تعداد کانون‌های کارگران بازنشسته مشمولین قانون کار سطح استان آذربایجان شرقی را ۱۴ کانون عنوان کرد و گفت: در بقیه شهرستان‌های استان نیز این کانون‌ها در شرف تاسیس هستند.

رییس کانون کارگران بازنشسته مشمولین قانون کار استان آذربایجان شرقی خواستار حضور و مشارکت بیشتر تأمین اجتماعی در ارایه خدمات به بازنشستگان شد.

به گزارش ایلنا محمد مسگری اسکویی که در مراسم اهدای احکام اعضای جدید هیئت مدیره و بازرسان کانون کارگران بازنشسته مشمولین قانون کار آذربایجان شرقی سخن می­ گفت اظهار داشت: یکی از اقدامات کانون‌های بازنشستگی کارگران عقد قرارداد جدید با بیمه تکمیلی بوده که هم اکنون حدود ۱5۰ هزار نفر در سطح استان را تحت پوشش داده است، از آنجا که این امر سازمان تأمین اجتماعی را در درمان مستقیم یاری می‌کند ضروری است این سازمان در ارایه خدمات مختلف از جمله کسر حق بیمه تکمیلی ۵۰ درصد با کانون‌ها مشارکت کند.

وی ارایه تسهیلات به بازنشستگان را خواستار شد و گفت: با توجه به مشکلات عدیده ای که وجود دارد بایستی از این طریق مشکلات این قشر زحمتکش به حداقل برسد.

مسگری ضرورت افزایش بودجه سیاحتی و زیارتی به بازنشستگان را یادآور شد و گفت: در این راستا همچنین خواستاریم تا شرایطی فراهم شود بازنشستگان از مجموعه زائرسراها و سایر امکانات رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سطح استان و کشور به نحو مطلوب استفاده نمایند و وعده‌هایی که قبلاً در این زمینه داده شده است عملی شود.

وی با اشاره به اینکه این کانون‌ها فاقد مکان دایمی و مناسب هستند خواستار همکاری در جهت رفع این مشکل شد و گفت: هم اکنون بیش از ۷۵ هزار نفر کارگر بازنشسته در سطح استان وجود دارد که از این تعداد حدود ۵۰ هزار نفر عضو کانون‌های بازنشستگی کارگران هستند.

مسگری تعداد کانون‌های کارگران بازنشسته مشمولین قانون کار سطح استان آذربایجان شرقی را ۱۴ کانون عنوان کرد و گفت: در بقیه شهرستان‌های استان نیز این کانون‌ها در شرف تاسیس هستند.

وی با اشاره به نقش سازنده کارگران بازنشسته در دوران مختلف انقلاب اسلامی گفت: کارگران بازنشسته انتظار دارند تا اشتغال فرزندان آنان از سوی سازمان تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اولویت قرار گیرد تا معنای واقعی منزلت و اکرام به این قشر مشخص شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر